Eesti noor rühmkava koondis sihib pääsu Tokyo olümpiale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Bulgaaria pealinnas Sofias jätkuvatel iluvõimlemise maailmameistrivõistlustel sai Eesti rühmakava koondis viie rõngaga harjutuses 14. koha ning kolme palli ja kahe hüpitsaga harjutuses 13. koha 36 koondise seas.

Eesti rühmkava koondis on võtnud sihikule Tokyo olümpiale pääsu. Jaapani pileti teenivad 14 riigi rühmkava koondised. Reaalsemad võimalused selleks peaks tekkima järgmise aasta sügisel Bakuu MM-il või olümpia-aasta kevadisel EM-il, sest Eesti rühm on üks nooremaid.

"Kui vaadata kõiki neid 36 rühma, kes võistlevad MM-il, siis meie keskmine vanus on 17, mis on üllatavalt noor teistega võrreldes," rääkis Eesti Võimlemisliidu juhatuse liige Natalja Inno. "Meiega on sama vanad ainult Usbekistani ja Kasahstani võistkonnad."

Tänavu EM-il viie rõngaga harjutuses kaheksanda koha saanud noored iluvõimlejad on suure sihi nimel teinud palju muutusi ja kolinud Narvast või Tartust pealinna, et professionaalselt koos harjutada.

"Rühmkava koosseisu kuuluvad tüdrukud kolmest erinevast linnast - Tartust, Tallinnast ja Narvast ning neljast erinevast klubist," jätkas Inno. "Need tüdrukud, kes on väljaspool Tallinnat pärit kolisid pealinna, kuna treeningud toimuvad meil peamiselt siin. Osad tüdrukud pidi muutma ka oma koole."

Viie rõngaga harjutuse koregoraafia tegi Irina Stadnik ja seda täiustas rühma peatreener Natalja Bestšastnaja. Kolme palli ja kahe hüpitsaga kava koostas Venemaa koondisega tegutsev maailma tippkoregraaf.

"Irinaga me kindlasti jätkame koostööd ja kindlasti järgmised kavad, vähemalt ühe, ma loodan, et tellime sealt," ütles Inno.

Ka rühma võistlustrikood õmmeldi Venemaal, kes on iluvõimlemises jätkuvalt kõige edukamaks tegijaks.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: