Zopp pääses Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni avaringis ehmatusega ({{commentsTotal}})

{{1526906100000 | amCalendar}}
Jürgen Zopp
Jürgen Zopp Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Eesti meeste esireket Jürgen Zopp (ATP 138.) alustas aasta teise suure slämmi turniiri ehk Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste kvalifikatsiooni võidukalt, alistades Hugo Gastoni (ATP 1164.) 5:7, 6:4, 6:2.

Korraldajatelt vabapääsme teeninud 17-aastane prantslane lõi avasetis kolm ässa, realiseeris kolmest murdepallist kaks ning võitis seti 43 minutit kestnud mängu järel, teises setis realiseeris Zopp oma võimalused aga kindlakäelisemalt. Otsustavas setis oli 5:1 eduseisus olnud eestlasel kolm matšpalli, noor prantslane päästis need ning suutis geimi enda kasuks kallutada, kuid oma servil kindlustas Zopp pääsu kvalifikatsiooni teise ringi.

Põhitabelisse pääsemiseks tuleb võita kolm mängu. Zopp läheb teises ringis vastamisi samuti vabapääsme teeninud 22-aastase austraallase Thanasi Kokkinakisega (ATP 148.), kes võitis esimeses ringis 18-aastast prantslast Jaimee Floyd Angele'i (ATP 791.) seisuga 1:6, 6:3, 6:1.