Hokiliidu juht: KHL peab välismaalased olümpiale laskma

Rene Fasel
Rene Fasel Autor/allikas: TASS/Scanpix

Rahvusvahelise jäähokiföderatsiooni presidendi Rene Faseli sõnul peaks hokiliiga KHL lubama välismaalastest mängijad PyeongChangi olümpiale ka siis, kui ROK ei luba Venemaa sportlastel võistlustest osa võtta.

5. detsembril otsustab rahvusvaheline olümpiakomitee, kas lubab Venemaa sportlased viimaste aastate dopinguskandaalide valguses PyeongChangi mängudele või mitte. KHL-i juhid on juba eelnevalt ähvardanud säärase käigu korral vastumeetmetega.

Peamiselt Venemaa klubisid koondava KHL-i presidendi Dmitri Tšernišenko sõnul ei tule ROK erinevate vilepuhujate ja komisjonide survega toime ning selle tulemusena võib olla tulemuseks selliste sportlaste kõrvaletõrjumine, kelle seotud dopinguga pole tõendust leidnud.

Hiljem lisas KHL-i varasem president, aastatel 2008-2014 maailma tugevuselt teist jäähokiliigat juhtinud Aleksandr Medvedev agentuurile TASS, et liiga võib vaadata ümber oma graafiku ja tühistada olümpiamängudeks ette nähtud akna, kui Venemaa rahvuskoondist sinna ei lubata.

Rahvusvahelise hokiliidu president Rene Fasel sõnas aga, et KHL Venemaa jäähokiliidu liikmena peab järgima rahvusvahelise alaliidu reegleid ning olümpiamängudel osalevad välismängijad selleks perioodiks siiski vabastama.

"Me loodame, et ROK teeb PyeongChangi osas Venemaad soosiva otsuse," sõnas Fasel TASS-ile. "Jäähokis pole meil suuri dopinguprobleeme ning McLareni raportis ei viidatud ühelegi meesjäähokimängijale."

"Pole mitte ühtegi põhjust jätta eemale Venemaa meeste või naiste jäähokikoondis," lausus Fasel, aga hoiatas, et KHL-i võivad oodata karistused, kui võõrleegionäridele tehakse takistusi olümpial osalemiseks.

"Ma olen kindel, et mängijad - soomlased, rootslased, tšehhid ja ülejäänud, kes on olümpiale pääsenud - tahavad sinna minna ja oma riike olümpiamängudel esindada," jätkas alaliidu juht. "Kui seda mitte lasta teha, siis annaks see vale signaali."

PyeongChangi olümpia meeste hokiturniiril on koht Kanadal, Tšehhil, Šveitsil, Lõuna-Koreal (kõik A-grupis); Venemaal (vähemalt hetkeseisuga), USA-l, Slovakkial ja Sloveenial (kõik B-grupis; Rootsil, Soomel, Norral ja Saksamaal.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: