Caster Semenya unistab maailmarekordist

Foto: ERR

Londonis lõppenud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel võitis lõuna-aafriklanna Caster Semenya viimasel päeval 800 meetri jooksu kuldmedali. Viis päeva varem sai Semenya 1500 meetri jooksus pronksi.

Viimased 200 meetrit tundus väga kergena, kas ka teile?

Kaks ringi joosta pole kunagi kerge, seekord lahenes asi minu kasuks. Ma ei oodanud, et eriti just viimased sada meetrit nii lihtsaks kujuneb. Olin piisavalt tark, et enne MM-i kodus treenida ja tänan jumalat selle võidu eest.

Teie jaoks oli tegemist hea MM-iga, see oli erinev kui eelmised?

Jah, loomulikult, võtsin osa nii 800 kui 1500 meetri jooksust. Selleks, et olla parem sportlane, peab alati uusi asju proovima.

Mis oli teie jaoks sellel MM-il erinev?

Ma arvan, et olin seekord küpsem. Ma olen jooksnud mitmetel tiitlivõistlustel. Loomulikult olen iga aastaga vaimselt tugevamaks muutunud, nüüd on kõik võimalikult ohtra jooksmise taga.

Kui palju kilomeetreid te aasta jooksul jooksete?

Viimane kord lõin arvutades kokku 10 000 kilomeetrit. Seda on päris palju, me jookseme palju pikka maad ja ettevalmistusperiood on hullumeelne. Seejärel jookseme palju võistlustel ning arendame kiirust. Ma arvan, et see aasta oleme treeninud vähem, sest ma võtsin vahepeal pika pausi.

Minu silmis olete väga tugev viimasel paarisajal meetril. Kuidas selle jaoks treenite?

Ma üritan oma kiirust parandada, me üritame kombineerida jookse 200 meetrist 1500 meetrini ja peame sellega arvestama. 800 meetrit on kombinatsioon mõlemast.

Mis on teie järgmine soov, unistus?

Minu unistus on püstitada maailmarekord!

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: