Kipyegon võitis ka MM-kulla, hooaja edetabelijuht jäi medalita ({{commentsTotal}})

MM-kulla võitis Faith Kipyegon, hõbedale jooksis end Jennifer Simpson ja pronksi sai lõpuheitluses Caster Semenya. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Londonis võidutses naiste 1500 m jooksus Rio olümpiavõitja, keenialanna Faith Kipyegon.

Kipyegon finišeeris ajaga 4.02,59. Hõbedale jooksis end peagi 31-aastaseks saav ameeriklanna Jennifer Simpson (4.02,76) ning pronksi võitles välja lõuna-aafriklane Caster Semenya (4.02,90).

800 m jooksu kahekordne olümpiavõitja Semenya purustas brittide südamed, edestades lõpuheitluses vaid seitsme sajandikuga kodupubliku ees võistelnud Laura Muiri.

Viienda kohaga pidi leppima tänavune hooaja edetabelijuht, Hollandit esindav Sifan Hassan, kes väsis lõpumeetritel ja lõpetas ajaga 4.03,34. Tema tänavune tippmark on 3.56,14.

Kuuendana lõpetas teine britt Laura Weightman, kelle lõpuaeg oli 4.04,11.