CAS lubas Valijeva kaasuse osas otsuse teha jaanuari lõpuks

Kamila Valijeva
Kamila Valijeva Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Rahvusvaheline spordiarbitraaž (CAS) teatas reedel, et Venemaa iluuisutaja Kamila Valijeva dopingujuhtumi osas tehakse lõplik otsus jaanuari lõpuks.

CAS teatas reedel, et septembri lõpus edasi lükatud juhtumi arutamine lõppes plaanipäraselt ning osapooled tegid enda viimased avaldused. Spordiarbitraaž lisas, et lõplik otsus tehakse jaanuari lõpuks.

Valijeva andis positiivse proovi 2021. aasta 25. detsembril Venemaa meistrivõistlustel, aga proovi tulemused avaldati alles eelmise aasta veebruaris päev pärast seda, kui Valijeva aitas Venemaa olümpiakomitee koondise Pekingi olümpial võistkonnavõistlusel esikohale.

Toona vaid 15-aastase Valijeva dopinguproov näitas keelatud südemeravimi trimetatsidiini jälgi. Nüüdseks juba 17-aastane iluuisutaja põhjendas olümpia ajal, et keelatud aine sattus tema organismi, kuna jõi samast veeklaasist vanaisaga, kes seda südameravimit tarvitab.

Venemaa antidoping (RUSADA) tunnistas tänavu jaanuaris dopingureeglite rikkumise akti, kuid organisatsiooni tõlgendusel ei olnud siinkohal sportlase süüd ega hooletust. Seepeale teatasid nii Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) kui Rahvusvaheline Uisuliit (ISU), et pole venelaste otsusega nõus ning pöördusid spordikohtusse. 

Ootamatu sammuna pöördus seejärel CAS-i poole ka RUSADA ise, paludes, et spordikohus otsustaks iluuisutaja karistuse üle.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: