100 spordihetke | Freestyle-suusataja Kelly Sildaru

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Sarja 15. loo peategelane on esimene sel sajandil sündinud olümpiamedalist Kelly Sildaru – freestyle-suusatamise maailmameister (2019) ja olümpiapronks (2022), kes laiendas eestlaste arusaama suusatamisest.

Kelly oli üks noor, julge ja talendikas tüdrukutirts, kes tegeles ekstreemspordiga suuskadel. Sport, mis seni tähendas peamiselt kannatamist, pingutamist ja vaevanägemist, oli nüüd mängleva kergusega tehtud hulk trikke, millega käis kaasas hulk võõrkeelseid termineid.

Tõsi, ka trikkide tegemiseks tuleb treeningutel näha vaeva, aga trikkide tegemine ei saa ju olla pärissport? Just seda arusaama muutis Kelly Sildaru põhjalikult.

Draamat on Kelly karjääris olnud palju. Juba 14-aastasena võidab Sildaru oma ala suursündmuse X-mängud, aga tema olümpiadebüüt lükkub vigastuse tõttu neli aastat edasi. 2019. aastal võidetud maailmameistri kuldmedal rennisõidus oli oodatud triumf. Kelly olümpiamedal tuli lõpuks Pekingist. Küll mitte kuldne, aga suure tähendusega.

Kelly Sildaru on Eesti esimene käesoleval sajandil sündinud olümpiamedalist, kes korduvalt pannud suure hulga eestlaseid endale kõvasti kaasa elama ja laiendanud eestlaste arusaama suusatamisest.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: