Osapooled jõudsid kompromissini, Pahv jätkab Keila peatreenerina

Peep Pahv
Peep Pahv Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keila linnavalitsuses toimunud kohtumisel nentisid Keila Korvpallikool ja treener Peep Pahv oma senises tegutsemises vigu. Kohtumisel lepiti kokku, et eelmisel nädalal ametist tagandatud Pahv siiski jätkab klubi peatreenerina.

Keila linnavalitsuse teatel tunnistas Pahv, et raha kogumine MTÜ Keila Basketi arveldusarvele oli viga. Korvpallikooli juht Tarmo Hein tunnistas omakorda, et kiirustas otsuse elluviimisega.

Kohtumisel lepiti kokku, et Keila Korvpallikooli meistriliiga meeskonna toimimine ja majandamine viiakse uutele alustele. Peatreeneri ja klubi majandamise rollid viiakse lahku. Meistriliiga meeskonna majandustegevuse ja kogu tegevuse kontrollimiseks moodustatakse nõukogu, kuhu kuuluvad linna ja sponsorite esindajad ning korvpallikooli tegevjuht. Ühtlasi otsustati, et peatreenerina jätkab Peep Pahv.

Esialgu lõpetati Pahviga eelmisel nädalal koostöö

Keila Korvpallikool teatas reedel, et on otsustanud erakorraliselt üles öelda töölepingu esindusmeeskonna peatreeneri Peep Pahviga. Pahv ütles ERR-ile, et otsus tuli talle üllatusena, aga pinged on õhus olnud kevadest saati.

Otsuse alus on usalduse kaotus seoses esindusmeeskonna sponsorrahade suunamisega Pahvile kuuluvasse mittetulundusühingusse.

Keila Korvpallikooli tegevjuhi Tarmo Heina sõnul peab esindusmeeskonna majandamine toimuma Keila Korvpallikooli koosseisus, et tagada professionaalne, läbipaistev ja jätkusuutlik tegevus. Meeskonna sõnul esitas peatreener korvpallimeeskonna toetajatele arveid tema enda kontrolli all oleva MTÜ Keila Basket nimel ning kogus toetussummasid korvpallikooli asemel sinna.

Heina sõnul sõlmis kool eelmise aasta juunis asutatud MTÜ Keila Basketiga toona aastase koostöölepingu, mille käigus oli Pahvil õigus sponsorrahasid kaasata Keila Basketi kaudu, kuid see süsteem ei õigustanud ennast.

"Käesoleva aasta juulis me selle koostöö lõpetasime ning kogu meeskonna rahastamine pidi liikuma korvpallikooli alla. Paraku selgus, et peatreener Pahv sponsorlusalase koostöö lõppemist millekski ei pidanud ning ta jätkas isikliku MTÜ kaudu sponsoritele arvete esitamist," selgitas Hein.

Pahv ütles reedel ERR-ile, et tema lepingu lõpetamisele eelnesid pikad vaidlused. "Eelmine hooaeg hakkasime meistriliiga projekti tegema, siis lõime meistriliiga korvpallikoolist lahku, et rahaliselt oleks asjad eraldi ja et üks ei sööks teist ära. Kevadel tekkis olukord, kus korvpallikooli tegevjuht tahtis seda meistriliiga asja omale tagasi võtta, juriidiliselt oli tal selleks õigus," sõnas Pahv.

"Siis olid pikad vaidlused, linn oli kaasatud sellesse. Lõpuks leppisime kokku, et iga osapool toob siis mingi raha uueks hooajaks eelarvesse: mina toon oma osa, korvpallikool paneb oma osa, linn paneb oma osa," lisas ta.

Pahv ütles, et kogus raha eelmisel hooajal loodud MTÜ Keila Basketi kontole, kuhu olid mitmed sponsorid juba kandeid teinud. Tema sõnul ütles Keila Korvpallikool siis, et arved ja suhtlus peaksid käima ikkagi läbi Keila KK.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: