Kanepi alustas Hamburgi turniiri võidukalt

Kaia Kanepi Tallinna WTA turniiril
Kaia Kanepi Tallinna WTA turniiril Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kaia Kanepi (WTA 93.) alustas teisipäeval Saksamaal Hamburgis toimuvat tenniseturniiri võiduga, kui alistas esimeses ringis sloveenitar Kaja Juvani (WTA 149.) kahes setis.

Kanepi pani avasetis kohe enda paremuse maksma ning murdis kõik neli vastase pallingugeimi, realiseerides teise setipalliga 6:1 võidu. Teises setis asus eestlanna murdega 2:0 juhtima, kuid loovutas siis eduseisu. Seejärel jätkus sett tasavägiselt kuni seisuni 4:4, mil Kanepi kahe järjestikuse geimivõiduga 6:4 setivõidu ja edasipääsu kaheksandikfinaali pälvis.

Tunni ja 15 minutit kestnud kohtumises lõid mõlemad mängijad ühe ässa, aga Kanepi tegi kaks topeltviga vastase nelja vastu. Eestlanna sai nii esimeselt kui teiselt servilt punkti 59-punktilise eduga, Juvanil olid vastavad näitajad 40 protsenti ja 36 protsenti. Kõikidest mängitud punktidest võitis Kanepi 68, Juvan võitis 45 silma.

Kaheksandikfinaalis kohtub Kanepi võitjaga paarist Bernarda Pera (WTA 56.) - Zeynep Sonmez (Wta 201.).

Toimetaja: Kristjan Kallaste