Zirk jahib sel nädalal Pariisi olümpianormi: võimalused on väga head

Kregor Zirk
Kregor Zirk Autor/allikas: Jüri Melih

Eesti parim meesujuja Kregor Zirk osaleb 12.-15. aprillini USA-s Chicagos toimuval kõrgetasemelisel TYR Swim Pro Series osavõistlusel ning on võtnud eesmärgiks alistada Pariisi olümpiamängude normatiiv.

Zirk on viimased kolm nädalat veetnud USA-s Arizonase kõrgmäestikulaagris, mis kulmineerub sel nädalal võistlusega Chicagos, kus on starti tulemas suur osa maailma tippujumise koorekihist. 23-aastane Tartust pärit spordimees on treeninglaagris tehtud tööga väga rahul ja arvab, et on suuteline täitma ka olümpiamängude normatiivi.

"Ma arvan, et minu võimalused normatiiv alistada on väga head," rääkis Zirk, kes noolib pääsu olümpiamängudele 200 meetri liblik- ja vabaujumises, kus tema isiklikud rekordid on ka A-normatiivist kiiremad. "Terve see aasta olen suutnud teha kvaliteetseid treeninguid ja mingeid tagasilööke ei ole olnud. Ka USA laager oli minu ja treeneri hinnangul väga hea ja me ei näe mingit põhjust, miks ma ei peaks juba praegu olümpianormatiivi alistama."

Siiski möönab Tom Rushtoni hoolealune, et olenemata tulemustest ei muutu nende plaan. "Hetkel on kogu fookus suunatud suvise MM-i suunas ja tippvormi sätime sinna," sõnas eelmise aasta MM-il 200m liblikujumises 11. koha pälvinud ujuja.

Võrreldes eelmise aastaga on Zirk tänavu üritanud enda treeningutesse lisada rohkem kiirustreeningud ja üritanud muuta enda 200 meetri distantsi esimest poolt nobedamaks. "Üks võimalus, kuidas saada kiiremaks, on teha rohkem kiirustreeningud," muigas eestlane. "Ma tunnen, et mul on väga heal tasemel distantsi teine pool, aga medalite nimel võitlemiseks pean olema konkurentsis esimestest meetritest. Arendame endiselt minu tugevusi, aga oleme tänavu treeningutesse lisanud rohkem kiirust."

Zirk on Chicagos üles antud neljal erineval distantsil: 100, 200 ja 400 m vabaujumises ja 200 m liblikujumises.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: