Tennisekalendrisse lisandub uus segavõistkondade turniir

Uue turniiri United Cupi logo.
Uue turniiri United Cupi logo. Autor/allikas: Tennis Australia

Viimasel kolmel aastal on jaanuaris peetud võistkonnavõistlust meestele, kuid 2023. aastal avab uue tennisehooaja ühendatud võistkonnavõistlus nii WTA kui ATP mängijatele.

Turniir kannab nime United Cup ehk ühendatud karikaturniir. Võistlema asuvad 18 riigi segavõistkonnad, kuhu kuulub kuni neli meest ja kuni neli naist. 11 päeva jooksul peetakse mängud kolmes Austraalia linnas: Brisbane'is, Perthis ja Sydneys.

Iga linn võõrustab kaht kolmeliikmelist alagruppi, kus kõik mängivad omavahel läbi. Alagrupimängud peetakse 29. detsembrist kuni 4. jaanuarini. Iga matš koosneb kahest meeste ja kahest naiste üksikmängust ning ühest segapaarismängust. Alagruppide võitjariigid lähevad omavahel vastamisi ja selgitavad finaalturniirile pääseja, neljanda finaalturniiri koha teenib parim alagrupifaasi teise koha omanik.

Finaalturniir peetakse 6.-8. jaanuarini Sydneys.

ATP, WTA ja Austraalia tenniseliidu koostöös ellu kutsutud turniiri auhinnafond on 15 miljonit dollarit, lisaks on võimalik teenida kuni 500 edetabelipunkti.

Reeglite kohaselt pääsevad esimesed 12 koondist võistlema ATP ja WTA edetabelite alusel, ülesandmistel vastavalt kuus kõrgeima edetabelikohaga naist ja kuus kõrgeima edetabelikohaga mees tagavad enda koondisele koha. Ülejäänud kuus tiimi selguvad samuti edetabeli põhjal, aga siis vaadatakse ühe riigi parima naise ja parima mehe edetabelikohti. Kindlasti pääseb mängima Austraalia – juhul kui nad edetabelikohaga ei kvalifitseeru, saavad nad vabapääsme.

Juba 10. novembril toimub loos, kus selgub, millises linnas 16 koondist mängivad. Viimased kaks koondist selguvad nädalal, mis algab 21. novembriga.

Aastatel 1989-2019 toimus hooaja alguses Austraalias Hopman Cup, kus osales kaheksa riiki ning igat riiki esindas üks mees- ja üks naismängija. Enim võite – kuus – teenis seal USA. Viimase Hopman Cupi võitis Šveits, keda esindasid toona Belinda Bencic ja Roger Federer. Väidetavalt naaseb ka Hopman Cup 2023. aastal tennisekalendrisse, aga mängupaigaks on hoopis Prantsusmaa.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: