VAATA UUESTI | Nelja kontinendi avatseremoonial nägi rahvatantsu

Neljapäeval algasid Tallinnas iluuisutamise nelja kontinendi meistrivõistlused, kus selgitatakse välja Ameerika, Aasia, Aafrika ja Okeaania parimad iluuisutajad. Avatseremoonial näitas Eesti, kuidas on omavahel seotud iluuisutamine, rahvatants ja Arvo Pärdi muusika.

Aasia, Ameerika, Okeaania ja Aafrika tippiluuisutajatele mõeldud nelja kontinendi meistrid selguvad erandkorras ja esmakordselt Euroopas. Vahetult enne olümpiat on tiitlivõistlus Tallinnas, kus nädala eest jagati Euroopa meistrivõistluste medaleid.

Kuna Hiina loobus võistlusest koroonaviiruse tõttu, andis Rahvusvaheline Uisuliit korraldusõiguse Eestile, et kahel nädalal järjest oleks just Tallinn maailma uisukeskuseks.

Tseremoonia avas Rahvusvahelise uisuliidu (ISU) esindaja Maria Teresa Samaranch. Tseremoonial esinesid Tartu uisukooli õpilased ja vilistlased, Tallinna iluuisutamiskooli sünkroonuisutamistiim "Diamonds" ja rahvatantsuansambel Sõleke

Iluuisutamist, rahvatantsu ja Arvo Pärdi muusikat siduva avatseremoonia lavastajad on Kersti Kull ja Rauno Zubko. Uisutajate koreograafia eest vastutasid Merily Keskküla ja Kersti Kull ning tantsijate koreograafia koostasid Maie Orav ja Rauno Zubko.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: