Kontaveidi alistanud Kvitova heastas Dohas mulluse finaalikaotuse

Petra Kvitova Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Kõrgetasemelise Doha tenniseturniiri võitis tänavu veerandfinaalis Eesti esireketi Anett Kontaveiti alistanud tšehhitar Petra Kvitova (WTA 10.).

30-aastane Kvitova võitis laupäevases finaalis veidi enam kui tund aega kestnud kohtumise järel 6:2, 6:1 endist esireketit Garbine Muguruzat (WTA 16.). Sealjuures päästis tšehhitar seitsmest murdepallist kuus ja ainsal puhul, kui see ei õnnestunud, võitis teises setis teel võiduni kuus geimi järjest.

Kvitova mängis Doha turniiri finaalis ka mullu, kuid jäi siis 3:6, 3:6 alla valgevenelannale Arina Sabalenkale. Viimati võidutses tšehhitar WTA turniiril 2019. aastal Stuttgardis, kui alistas Kontaveidi 6:3, 7:6 (2).

Muguruza jätkab samas pikka tiitlipõuda, kahekordne slämmiturniiride võitja täiendas auhinnakappi viimati 2019. aasta aprillis Mehhikos Monterrey Openi tiitliga.