Raskest seisust välja tulnud Kontaveit pääses paarismängus teise ringi

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: SCANPIX/AFP7 via ZUMA Wire

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 23.) pääses Abu Dhabis toimuval WTA 500 turniiril paarismängus koos venelanna Darja Kasatkinaga (WTA 72.) teise ringi.

Kasatkinaga alistati Valgevene paar Lidzija Marozava (WTA 1182.) – Aliaksandra Sasnovitš (WTA 90.) tulemusega 6:7 (8), 7:6 (4), 10:5.

Peale avaseti nappi kaotust jäid Kontaveit ja Kasatkina ka teises 2:5 kaotusseisu, kuid võitsid seejärel kolm geimi järjest ning viisid kohtumise kiiresse lõppmängu, mille võitsid 7:4. Kolmandat setti alustas Eesti – Venemaa duo kõige kindlamalt, murdes vastase pallingu ning asudes 2:0 juhtima. Seejärel kaotati küll punkt oma servil, kuid tugev lõpuspurt viis Kontaveidi ja Kasatkina teise ringi. Kohtumine kestis kokku kaks tundi ja ühe minuti.

Teises ringis kohtub Eesti – Venemaa duo kas USA – Brasiilia paari Hayley Carteri (WTA 696.) ja Luisa Stefaniga (WTA 730.) või Kasahstan paari Jelena Rõbakina (WTA 19.) ja Jaroslava Švedovaga (WTA -).

Naiste üksikmängus kaotas turniiril 10. asetatud Kontaveit veidi alla pooleteise tunni kestnud kohtumises 5:7, 1:6 venelanna Veronika Kudermetovale (WTA 46.).