Rally Estonia täppistöö: desinfitseerimise ja maski saamise vahele jääb 30 sekundit

Terviseameti lõuna regionaalosakonna juht Tiia Luht usub, et kõik korraldamisega seotud asjapooled on Rally Estonia võõrustamiseks valmis.

"Terviseameti inspektorid on igapäevaselt ralli korraldajaga ühenduses. Käisime eile ja läheme täna uuesti kiiruskatsetele. Vaatama puudujääke, teeme märkusi," lausus Luht intervjuus ERR-ile.

"Eile tehtud märkused on tänaseks juba likvideeritud. Ralli korraldaja on meile korduvalt öelnud, et ta on väga tänulik nende märkuste ja soovituste eest, mida teeme just selleks, et haigus ei leviks."

Luht kirjeldas ka täpsemalt, kuidas koroonaviiruse levikut tahetakse takistada. "Kõigepealt toimub kätedeso, siis on välja arvestatud 30 sekundit, kus inimene kõnnib. Siis ulatatakse talle mask ja alles siis on tema kiibi kontroll," selgitas ta.

"Kui saate aru, miks 30 sekundit - et käed kuivaks ja et deso saaks toimima. Need on väikesed detailid, aga me oleme need kõik läbi mõelnud. Me oleme läbi mõelnud kätepesujaamad, tualettide asetuse. Need on väikesed asjad, aga need on kõik läbi mõeldud ja tehtud."

Milliseid küsimusi on korraldajatega arutatud? "Kui palju on desosid? Võimalikke külastajaid või läbikäivaid inimesi? Kas see on ERM-i territooriumil? Kas on suunad maha märgitud? Kas tualettide puhul on õigustatud, et on neid on selles kohas just nii palju või paigutame ümber?" loetles Luht.

Rally Estonia peetakse 4.-6. septembril. Võistluste käiguga saab kursis olla ka ERR-i spordiportaali ralliblogi ja ERR-i erisaadete vahendusel.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: