Rally Estonia spordikoordinaator: mõni tiim küsis, kas Eestis wifi ikka on

Rally Estonia korraldustiim on üsna mehine, kuid nende hulgas on tegutsemas ka naisi. Vikerraadio võttis neljapäeva hommikul ühendust spordikoordinaator Kristi Jeenasega, et rääkida autoralli MM-etapi telgitagustest.

"Meil on siin kohal 59 autot, kes rajale lähevad ja nende tiimid on päris suured. Kui võrrelda tavapäraste Eesti etappidega, siis välismaalt tuleb ikka kordades rohkem inimesi. Enamik neist on esimest korda Eestis ja tahavad teada, kuidas siin kõik on. Sagimist on väga palju. Korraldustiim on ka oluliselt suurem, kuna kõik ettevalmistused tulid ära teha väga lühikese ajaga," tutvustas Jeenas Rally Estonia rallipargis olevat olukorda.

Millised on Jeenase tööülesanded spordikoordinaatorina? "Võistluste eel on minu ülesandeks koostada võistlusdokumente, suhelda tiimidega, suhelda rahvusvahelise autoliidu ametnikega ja siis edastada nende küsimused meie korraldustiimi liikmetele. Samamoodi on kõik praegu kohapeal. Suur osa tiimide telefonikõnedest ja emailidest tuleb mulle ja ma proovin neid lahendada. Võistluste ajal kirjutan samamoodi võistlusdokumente ehk tööpõld on lai," ütles Jeenas.

"Rallile eelnevalt küsiti, kas teil on ikka Eestis wifi võimaldatud. Küsitakse pigem olmelisi küsimusi - kuidas kuhu saab ja nii edasi," jätkas Jeenias, kelle sõnul on rallirahvas tore. "Üldiselt on rallimehed head suhtlejad. Eriti just tiimide mänedžerid. WRC ralli puhul me võistlejatega palju kokku ei puutu. Üldiselt on tegemist toreda, sõbraliku seltskonnaga. Enamasti ei võeta üksteist kui konkurentei. Katsete vahel räägitakse juttu ja ollakse sõbrad."

Rally Estonia toimub 4.-6. septembrini.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: