Lapse ees autost välja sunnitud Briti sprinter süüdistab politseid rassismis

Bianca Williams (paremalt teine) 2018. aastal Euroopa meistriks tulnud Suurbritannia teatenaiskonnaga
Bianca Williams (paremalt teine) 2018. aastal Euroopa meistriks tulnud Suurbritannia teatenaiskonnaga Autor/allikas: SCANPIX/PA

Briti sprinter Bianca Williams süüdistab Londoni politseid rassilises diskrimineerimises, olles laupäeval koos enda Portugali 400 m rekordiomanikust elukaaslase Ricardo Dos Santosega kinni peetud.

Sportlastest paar, keda treenib 1992. aasta Briti 100 m sprindi olümpiakuld Linford Christie, sunniti oma autost välja ning neil mõlemal pandi oma kolmekuuse poja ees käed raudu.

Politsei sõnul olid nad piirkonnas uurimas võimalikku noorte vägivalla intsidenti ja pidasid kinni vastassuunavööndis politseinike eest ära kihutanud auto. Williams ja Dos Santos on säärase sündmuste käigu aga vaidlustanud.

Intervjuus The Timesile selgitas Dos Santos, et pidas auto kohest peatamist pärast politsei märguannet ebaturvaliseks ning jätkas sõitmist 20 sekundit, et parkida enda kodu ette. Kahe aasta eest Suurbritannia naiskonnaga Euroopa meistriks tulnud Williams lisas, et politseinikud väitsid olevat tundnud paari autos kanepi lõhna, enne kui Portugali rekordiomanikust sprinteri sõidukist väljuma sundisid.

"Ricardo ütles, et on professionaalne sportlane ja nõudis, et nad teeks talle narkotesti. Ta ütles seda politseinikule korduvalt, aga too keeldus," selgitas Williams. "See on Ricardoga alati üks ja sama lugu. Nad arvavad, et ta auto on ärandatud või et ta on kanepit suitsetanud. See on rassiline diskrimineerimine. See viis kuidas nad temaga rääkisid, justkui oleks ta madalam, oli šokeeriv."

"Ma olen 25 ja ma ei ole kunagi suitsetanud ega alkoholi joonud," lisas Dos Santos.

Tokyo olümpiamängudeks treeniv paar plaanib esitada politsei vastu ametliku kaebuse.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: