FBI: NASCAR-i piloodi garaažist leitud silmus ei olnud rassistlik akt

Bubba Wallace
Bubba Wallace Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Lähem uurimine tuvastas, et pühapäeval mustanahalise NASCAR-i sarja sõitja Bubba Wallace'i garaažist leitud silmus polnud mitte rassistlik akt, vaid seal juba eelmisest aastast olnud garaažiukse käepidemena kasutatud köiejupp.

Talladegas pühapäeval toimuma pidanud võidusõit lükati kehva ilma tõttu esmaspäevale, mõned tunnid pärast NASCAR-i otsust leiti Wallace'i võistkonna boksist USA orjapidamis- ja lintšimisajalugu sümboliseeriv silmus, mis FBI uurimise järel osutus siiski millekski muuks.

USA prokuröri Jay E. Towni ja juhtumiga tegelenud FBI eriagendi Johnnie Sharp juuniori ühisavalduses kirjutati, et mustanahaline piloot Bubba Wallace määrati boksi number neli eelmisel nädalal, aga videomaterjal tõestas silmuse olemasolu garaažis 2019. aasta oktoobris.

"Kuigi silmus oli garaažis number neli juba 2019. aastal, siis keegi ei võinud tol ajal teada, et härra Wallace määratakse garaaži number neli," teatasid Town ja Sharp jr.

Viimati kasutas ruume Wood Brothers Racingu võistkond, kes avaldas teate, mille kohaselt üks nende töötaja mäletavat "seotud käepidet" juba eelmise aasta oktoobrist.

NASCAR-i sari avaldas pressiteates rõõmu selle üle, et tegemist ei olnud tahtliku ja rassistliku aktiga Bubba Wallace'i vastu.

Rassismitemaatika on Ameerika Ühendriikides pärast mustanahalise George Floydi surmaga lõppenud kinnipidamist mai lõpus teravalt fookuses. Kaks nädalat tagasi keelustas NASCAR Wallace'i ärgitusel oma võistlustel konföderatsiooni lippude lehvitamise.

Mitmed otsuses pettunud fännid sõitsid pühapäeval Talladega võistluspaiga sissepääsu eest vastuoluliste lippudega mööda, üle võistlusraja lendas lennuk konföderatsiooni lipuga ja kirjaga "lõpetage NASCAR-i rahastamine".

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: