Soov maandada koroonariske võib tuua Lätisse MM-ralli

WRC
WRC Autor/allikas: SCANPIX / Imago Sport

Lähinädala jooksul peaks paika loksuma autoralli MM-sarja poolelioleva hooaja edasine kava. Üheks keskseks küsimuseks näib olevat, kas alustada augusti keskel Lätis või septembri alguses Eestis.

Esmaspäeval avaldas veebikülg DirtFish esialgse mitteametliku kalendri, kus esimeseks ralliks oli märgitud 2.-4. septembrile Rally Estonia. Samas leidub ka neid, kes soovivad alustada varem.

"See tähendaks, et meil tuleb autoralli MM-etappi oodata veel rohkem kui kaks kuud," lausus üks anonüümseks jäänud allikas DirtFishile. "Kui me läheks Liepajasse, siis oleks meil vähemalt midagigi."

Liepaja ümbruses toimuv ralli peetaks 14.-16. augustil ehk kaks nädalat varem kui Lõuna-Eesti teedel sõidetav Rally Estonia. "Me saaks natuke rallit sõita," jätkas allikaks.

"Probleem on selles, et kui me liigutame kõik rallid aasta lõppu lühikese perioodi peale, siis tuleb teine koroonaviirus ja me oleme jälle tupikus. Parem alustada varem ja natuke kihutada niipea kui võimalik. Läti oleks hea lahendus."

Liepaja ralli lülitamisest MM-kalendrisse on sarnaselt Rally Estoniale viimasel ajal samuti räägitud. Peakorraldaja Raimonds Strokssi sõnul tuleb selleks aga palju tööd teha.

"See on väga suur väljakutse, sest võistluse kuupäevadeni on vähem kui kaks kuud," lausus Strokss eelmisel nädalal. "

"Me kutsume üles oma partnereid - Läti valitsust, meie rallilinnu Liepajat ja Talsit - arutelule, et rääkida läbi tööjaotus, finantspool ja ettepaneku ülejäänud aspektid."

"Vaid üheskoos ja kiirelt töötades jõuame lahendusi, kus saame Euroopa meistrivõistluste etapi kõrval korraldada ka MM-etappi," ütles Strokss.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: