Tartu Rütmika eliitnaiskond läheb koduse MK finaali viiendana

Foto: ERR

Tallinnas toimuval rühmvõimlemise maailma karika etapil olid laupäeval kavas kvalifikatsiooni katsed. Eesti parim rühm, Tartu Rütmika eliitnaiskond läheb pühapäevasesse finaali viiendalt positsioonilt.

Kalevi spordihallis toimuvat rühmvõimlemise Tallinna MK-etappi juhivad kvalifikatsiooni järel tänavused maailmameistrivõistluste medalistid Venemaalt ja Soomest, kes teenisid kava eest 19 või rohkem punkti.

Eesti parim rühm Tartu Rütmika eliitnaiskond esitas kava, mis kannab nime "Klaveriklahvide võitlus", suuremate komistusteta, kuid veidi oli ebaühtlust. Kohtunikelt saadi 17,5 punkti ja selle summaga ollakse enne homset finaali, kuhu pääses kaheksa rühma kuuest riigist, viiendal kohal.

"Kui nüüd võrrelda viimaseid maailma karikaid ja MM-i katset ja ka Eesti meistrivõistluste katset, siis tänane jäi pisut vajaka," kommenteeris Rütmika eliitrühma peatreener Maarja Jaanovits ERR-ile. "Ikkagi määrab rolli pikk võistluspaus - kolm kuud. Peale MM-i esimene võistlusstart ja pisut vedas ehk närv alt."

Kui Tartu Rütmika eest võimlevad alles esimest hooaega naiste meistriklassis võistlevad 15-17-aastased koolinoored, siis neid edestavates Venemaa ja Soome rühmades on füüsiliselt võimsamad ja kogenumad naised. Ka tabas Tartu rühma nädala eest ebaõnn, kui üks põhitegijatest väänas põlve ja olukorda tuli päästma varuvõimleja.

"Igal ees oleval riigil on päris pikk pink. Meie selleks võistluseks oleme jäänud kõigest kuuekesi ja see pani tegelikult ettevalmistusele kerge põntsu," lausus Jaanovits. "Tüdruk, kes tuli asemele on ka nüüd aastase võistluspausi järel uuesti platsil. Sellised asjad määravad päris palju."

Pühapäevane Tallinna MK-etapi finaal algab Kalevi hallis kell üks ja enne seda selgub paremus juunioride konkurentsis, kus Eesti noolib kohta esikuuikus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: