Gerd Kanter hoolealuste põrumisest: selge see, et pettumus

Kataris Dohas jätkuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel peetakse esmaspäeval kettaheite lõppvõistlus, kuhu endise maailmameistri Gerd Kanteri hoolealused ei pääsenud.

"Kvalifikatsioon oli selline närviline nagu ikka. Kuna ma ise suutsin väga pikalt sellest kadalipust läbi tulla, kuigi korduvalt kolmanda katsega, siis jätkuvalt see teooria õigustas ennast, et see ei ole lihtne protsess. Paljud mehed ei tule sellega toime, hoolimata sellest, et siin need võistlused toimusid üsna mõistlikul kellaajal. Peaks olema lihtne, aga ei ole lihtne," rääkis Kanter kettaheite eelvõistlusest.

"Eeldan, et lõppvõistlus tuleb huvitav. Daniel [Stahl] on küll favoriit, aga sealt edasi on nelja- või viieliikmeline punt ja ma arvan, et näeme täna uusi mehi, kes esmakordselt MM-poodiumile ronivad."

Kumbki Gerd Kanteri hoolealustest, ei Piotr Malachowski ega Robert Urbanek tänavu finaali ei pääsenud. "Selge see, et pettumus," tunnistab Kanter. "Piotr oli kindlasti medalivormis, kahjuks see eelmise aasta Berliini ebaõnnestumine teda siin kummitas. Hooaja teises pooles meil olid need mured, et kui ta oli heas löögihoos, siis ta pigem tegi alla enda võimete. Siin on kindlasti koht, milleks tuleb järgmisel aasta süvendatult valmistuma."

"Teine mees (Robert Urbanek - toim.) oli hooaja keskel vigastatud. Samas viimane vorm ei olnud üldse halb, aga väheke ebakindlust enesekindluse osas ja sinna need meetrid jäävad."

Finaalist jäi välja ka Eesti kettaheitja Martin Kupper. "Kõik tema pikemad katsed jäid hooaja esimesse poolde ja pigem võistlustele, kus olid head tingimused. Sealt võib tavatingimustele üle kandes poolteist-kaks meetrit maha kanda. Sellest vaatevinklist oleks Martini keskmine tase 63 [meetrit], aga sellest kadalipust läbi tulemiseks peab olema natukene varu. Kui seda ei ole ja oma heide ei õnnestu, siis ongi nii, et 62 meetriga oled sealt 15.-20."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: