Kupper MM-ist: eesmärk on finaalis viimasele kolmele katsele jõuda

Foto: Kuvatõmmis

Dohas alanud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel asub teise eestlasena võistlustulle kettaheitja Martin Kupper, kes püüab laupäeval kvalifikatsioonist pääsu lõppvõistlusele.

"Eile südaöösel jõudsime viimasest treeninglaagrist Roomast, kus olime kümme päeva ja andsime viimase lihvi," rääkis Kupper ERR-ile. "Linnaeluga väga tutvuda pole jõudnud, aga päevavalges sain esimest korda nina ka välja pistetud, et tunda seda kuumust. Aga ma kuulsin, et staadion on mõnusalt jahe, selles mõttes on kõik hästi."

Kas Rooma laager oli mingis mõttes aklimatiseerumiseks? "Seda kuuma, mis on siin, ei anna võrrelda, aga seal olid ilmastikuolud täiesti okeid, ikkagi soojemapoolsem. Aga võib öelda küll, et sai seal juba natuke selle kuumaga sina peale," tõdes Kupper.

Sel hooajal on Kupper parimal võistlusel heitnud 65.30. MM-il on kvalifikatsiooninorm 65.50 või siis tuleb mahtuda 12 parema sekka. Kuhu on viimaste nädalate treeningutel kettad maandunud ja kuidas vorm praegu on? "Usun, et vorm on rahuldav, vorm on hea. Tegime treeninglaagris tugevamaid heitetrenne, kus kontrollisime vormi ja ma usun, et see vorm on piisav, et võistlus viimasele kolmele katsele viia. See on mu eesmärk," avaldas Kupper. "Kui räägime homsest, siis ma arvan, et kvalifikatsioonist viib edasi klassikaline 62,5-63,5 meetrit. Arvan, et selles osas mingit muutust ei toimu. Aga finaalis, ma arvan, võib jääda sinna 64 meetri juurde."

Kas 64 meetrit on praegu käe sees? "Ma usun küll. Loomulikult on paremaid trenne, on halvemaid trenne, aga üldjoontes peaks see tulemus olema käes," lausus Kupper.

Konkurentidest paistab praegu eelkõige silma kaks nime – Fedrick Dacres ja Daniel Stahl. Kas keegi kolmas ka sinna lisandub? "Suur küsimärk on [leedulane Andrius] Gudžius, kes võib-olla sel aastal nii teravat minekut pole näidanud kui eelmisel aastal. Eks alati võib olla üllatusi ja kuna see võistlus on ikkagi tavapärasest palju hiljem, siis ega kunagi ei tea, mis see lõpptulemus võib olla," arutles Kupper. "Aga kindlasti tasub jälgida Gudžiust ja võib-olla veel paar nime, näiteks norrakas Ola Stunes, kes on näidanud sel aastal hästi stabiilset minekut."

Kupper heidab laupäeval A-grupis, mis alustab kell 16.15, B-grupp asub võistlustulle kell 17.45. Otseülekanne ETV-s ja ERR-i spordiportaalis algab laupäeval kell 16.10.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: