Võimlejad alustavad jahti olümpiapiletitele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Võimlejad alustavad jahti olümpiapiletitele Autor/allikas: Indrek Kask

Eesti koondis sõitis esmaspäeval Bakuus algavale iluvõimlemise MM-ile suurte lootustega – rühmkava naiskond jahib olümpiapiletit, Viktoria Bogdanova esmalt kohta finaalvõistlusel 24 parima seas.

Individuaalarvestuses saavad MM-ilt otse olümpiapääsme 16 naist. Olümpialootust kõrgel hoidva Bogdanova enesekindlust aitas kõvasti kasvatada suvel võidetud universiaadi pronksmedal. "Pärast universiaadi puhkasin ainult viis päeva, pärast seda algas tõsine ettevalmistus nii Eestis kui ka välismaal. Mõtlesin pidevalt, mida veel parandada, et MM-iks tõesti parimas hoos olla," sõnas seitsmendale MM-ile sõitev Bogdanova. Kogemust peab ta oma üheks suuremaks trumbiks. "Usun, et oskan närvipingega päris hästi toime tulla," lisas ta. Lisaks neli kava sooritavale Bogdanovale osalevad MM-il kahe kavaga Melany Keler, Adelina Beljajeva ja Carmen Marii Aesma.

Iluvõimlemise rühmkava naiskond elas aga viimase kontrollvõistluse eel Kaasanis üle tõelise ehmatuse, kui tiimi üks tugevamatest lülidest Carmely Reiska vigastas põlve. MM-il asendab teda Alina Vesselova.

"Olukord on keeruline, kuid tüdrukud ei anna alla, finaalvõistlusesse pääsemiseks ehk olümpiakoha püüdmiseks peavad nad näitama puhtaid kavasid," ütles Eesti Võimlemisliidu juhatuse liige Natalja Inno. "Aga konkurents on nii tihe, et vahendi kaotust või viga me lubada ei tohi," tõdes ta, lisades, et kavadega on väga palju tööd tehtud, need on tipptasemele omaselt rasked ja atraktiivsed. Naiskonnas võistlevad Vasilina Kuksova, Lera Teino, Arina Okamantšuk, Laurabell Kabrits ja Alina Vesselova.

Olümpiapilet on juba taskus eelmise aasta MM-i esikolmikul Venemaal, Itaalial ja Bulgaarial. Bakuu MM-ilt lisandub veel viis paremat naiskonda. Õhkõrn lootus jääb ka järgmisse aastasse, kui võimalus antakse iga kontinendi meistrile. Euroopas siis võistkonnale, kes selleks ajaks ei ole veel piletit taganud. 

Eestlannade võistlemise ajakava

16. september
Kell 12.11 Adelina Beljajeva rõngakava
Kell 12.17 Viktoria Bogdanova rõngakava

17. september
Kell 13.27 Carmen Marii Aesma pallikava
Kell 13.33 Viktoria Bogdanova pallikava

18. september
Kell 19.36 Melany Keleri lindikava
Kell 19.42 Carmen Marii Aesma lindikava
Kell 19.47 Viktoria Bogdanova lindikava

19. september
Kell 10.53 Adelina Beljajeva kurikakava
Kell 10.59 Melany Keleri kurikakava
Kell 11.04 Viktoria Bogdanova kurikakava

21. september
Kell 13.54 naiskonna 5 palli kava
Kell 14.46 naiskonna kurika ja rõngaste kava

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: