Universiaadil pronksi võitnud Bogdanova: puhata pole aega – loodan ka olümpial osaleda

Foto: ERR

Valitsev Eesti meister iluvõimlemises Viktoria Bogdanova jõudis Itaaliast koju karjääri esimese suure medaliga. Bogdanova võitis Napolis toimunud suveuniversiaadil palliharjutuses pronksi.

Bogdanova pronks on esimene medal, mille Eesti iluvõimleja on suveuniversiaadil võitnud. "See oli minu neljas universiaad ja ma teadsin, et see on ka minu viimane universiaad, sest minu vanus ei luba seal enam osaleda. Seal oli väga tihe konkurents, osalesid maailma parimad iluvõimlejad ja ma olen väga uhke, et saavutasin kolmanda koha," kommenteeris Bogdanova suurt saavutust ERR-ile.

"Minu finaalkava tuli palju ilusam ja puhtam kui kvalifikatsioonivõistlustel. See tuli paremini, sest tundsin end rahulikumalt ja palju kindlamalt ja ma arvan, et sellepärast ma saavutasingi kolmanda koha."

Sel suvel Tallinna Ülikoolis kehakultuuri õpetaja erialal magistriõppe ja soovib tulevikus töötada treenerina. Koos oma kaksikõe Olga Bogdanovaga värskelt loodud võimlemisklubis saaks ta treenerina juba kätt proovida, kuid hetkel selleks aega pole, sest juba septembris seisavad ees maailmameistrivõistlused ja muidugi unistab ta nüüd ka pääsust Tokyo olümpiamängudele.

"Praegu ma viis päeva puhkan, siis lähen Bulgaariasse laagrisse ja seal jätkub minu ettevalmistus maailmameistrivõistlusteks, mis toimuvad septembris. Järgmisel aastal on juba olümpiamängud ja ma arvan, et puhata pole aega. Teen tööd edasi, analüüsin oma kava ja loodan, et saan osaleda ka olümpiamängudel."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: