Kert Toobal: Poola ei ole see meeskond, kelle vastu anda endast kõik

Eesti meeste võrkpallikoondis alustab reedel EM-finaalturniiri, minnes Hollandis Rotterdamis vastamisi valitseva maailmameistri Poolaga. Meeskonna kapteni Kert Toobali sõnul ei ole Poola see meeskond, kelle vastu endast igal juhul kõik anda.

Milline on hinnang sellele trennile, mis te siin tegite, kuidas olete lahinguks valmis?

See oli päris huvitav, hommikul kell 9. Normaalsel treeningnädalal alustame kell 9.30 või 10 ja kindlasti mitte hüppamisega. Kuna me eile suure saali aega ei saanud, siis täna hommikul kella 9-st pidime hakkama hüppama, midagi muud üle ei jäänud. Pidime valmis olema, et on ebamugav ja keha tuleb üles äratada ja tegime sellise päris normaalse kuus kuue vastu trenni. Selline aeg meile anti, pärast tegime jõusaalis veel otsa natuke. Tavaline selline üks päev enne mängu rutiin. See on kõigile tuttav.

Vestlesid siin Poola koondise belglasest peatreeneriga ka, loomulikult kumbki saladusi teineteisele ei reeda?

Nojah, ütleme Poola nendel kindlasti ei ole vajalik midagi peita. Nendel on nagunii jõudu nii palju, aga Poola puhul on see natuke teistmoodi. Nad ei ole mänginud ühtegi treeningmängu ehk nad võtavad neid viite alagrupimängu kui osa sellest ja annavad tõenäoliselt mänguaega kõigile.

Kas sellest võib välja lugeda, et päris esimeses mängus te kõiki raudasid tulle ei anna?

Treenerid annavad selle info täpsemalt edasi, aga kindlasti Poola ei ole see meeskond, kelle vastu anda endast iglajuhul kõik ja võib-olla mitte punkte saada. Me kindlasti alustame korraliku meeskonnaga, anname endast pairima ja kui Poola mängib nii nagu maailmameistrile kohane, siis meil ei ole mõtet väga pikalt punnitada. Need tähtsamad mängud tulevad meie jaoks järgenevatel päevadel.

Sa ise mängisid eelmisel hooajal Poola liigas ja 2010. aastal. Mis selle Poola võrkpalli nii kõvaks on teinud viimasel ajal?

Eks ongi see, et meeskonnal on hästi läinud. Nende publiku huvi on väga suur, nendel on järelkasvu nii palju. Nad saavad mehi vahetada, võtta uusi, neil on talente nii palju. See mäng meeldib Poola rahvale ja põhjusega, neil läheb hästi ka ja eks ta sobib tüübile.

Kui sa võrdled sidemängijana teiste koondiste sidemängijate käekirja, siis mis sa tooksid enda kõige suuremaks plussiks võrreldes teiste koondiste sidemängijatega?

Eks ma pean kõige pealt vanuse välja tooma, ma olen kõige kogenum. Aga eks kõikidel mängijatel on omad plussid ja miinused ja eks vastaste treenerid teevad kõik, et neid plusse neutraliseerida ja vastavalt sellele pead ennetama neid käike ja proovima mängida natuke teistmoodi, kui sa oled muidu mänginud. Aga eks minu tugevus on selline stabiilsus, rahulikus, kohati ka mitte nii ettearvatav ja ega sellest piisab. Mina mingeid trikke tegema ei hakka, ma lasen seda ründajatel teha.

Koos Ardo Kreegiga olete ainukesed mehed, kes viiendat korda on finaalturniiril. Kuidas tundub, mis selle aja jooksul on muutunud?

Eks ta selline suuremale turniirile kohane algus on. Siukest särinat ja värinat ja põrinat on natuke tunda. Natuke on teistmoodi see, et meeskondi on ühes hotellis rohem kui tavaliselt on. Kui tavaliselt on neli meeskonda, siis seekord on kuus. Täna lõuna ajal oli juba logistiline error. Korraga oli söömas viis meeskonda. Eks selliseid asju siin ikka juhtub, aga muidu on kõik ju sama, võib-olla aastaga on nägusid vahetunud.

Hommikusöögile saad konkurendiga koos minna?

Eks see ongi nii tehtud, et meeskonnad on eraldi ruumides, hommikusöök oli küll täna kõigil koos, aga selles mõttes on see, kuidas korraldajad seda ise organiseerivad ja meie käest ei küsi, kuidas meil parem on.

Eesti koondis alustab EM-i reedel, kui Eesti aja järgi kell 18 minnakse Rotterdamis vastamisi valitseva maailmameistri Poolaga. ERR-i spordiportaal vahendab kõiki Eesti koondise mänge otseblogis, lisaks on kõikidest kohtumistest otseülekanne Vikerraadios.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: