Nadal möödus Mastersi võitude arvestuses Federerist ({{commentsTotal}})

Rafael Nadal
Rafael Nadal Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Neljapäeval enda 38. sünnipäeva tähistanud vanameister Roger Federer jäi samal päeval ilma ühest rekordist – hispaanlane Rafael Nadal jõudis Montrealis peetaval Masters-sarja turniiril veerandfinaali ja tõusis Mastersi mänguvõitude arvestuses ainuliidriks.

Turniiril kõrgeimat paigutust omav Nadal alistas 6:3, 6:4 argentiinlase Guido Pella (ATP 24.). Hispaanlasele oli see karjääri 379. võit Masters-sarja turniiridel ja ta tõusis selles arvestuses esimeseks, Federeril, kes Montrealis ei mängi, on kirjas 378 võitu. Nadal juhib ka Mastersi tiitlite arvestuses – ta on võitnud 34, Novak Djokovic aga 33 Masters-sarja turniiri.Federeril on 28 Mastersi turniirivõitu.

Veerandfinaalis läheb Nadal vastamisi 7. paigutatud itaallase Fabio Fogniniga, kes oli 6:2, 7:5 parem prantslasest Adrian Mannarinost (ATP 69.).

Nadali ja Fognini matši võitjale tuleb vastane paarist Gael Monfils – Roberto Bautista Agut. 16. asetatud Monfils alistas 6:4, 6:0 noore poolaka Hubert Hurkaczi (ATP 48.) ning Bautista Agut oli 7:5, 7:5 üle prantslasest Richard Gasquet'st (ATP 66.).

Tabeli teisel poolel sai 2. asetatud austerlane Dominic Thiem 7:6 (7), 6:4 jagu 14. paigutusega horvaadist Marin Cilicist ja kohtub veerandfinaalis 8. asetusega venelase Daniil Medvedeviga, kes alistas 6:3, 6:3 Tšiili mängija Cristian Garini (ATP 36.).

Kodupubliku ees pidi kibeda kaotuse vastu võtma 19. sünnipäeva tähistanud kanadalane Felix Auger-Aliassime (ATP 21.), kes jäi ligi kolm tundi kestnud kohtumises 7:6 (7), 5:7, 3:6 alla 6. asetusega venelasele Karen Hatšanovile. Veerandfinaalis läheb Hatšanov vastamisi 3. paigutatud sakslasega, kes sai 7:5, 5:7, 7:6 (5) jagu 13. asetusega grusiinist Nikoloz Basilashvilist.