Kontaveidi kukutanud Barty võidutses ka finaalis ({{commentsTotal}})

Ashleigh Barty Miami turniiri karikaga
Ashleigh Barty Miami turniiri karikaga Autor/allikas: AP/Scanpix

Kõrgetasemelise Miami tenniseturniiri võitjaks krooniti poolfinaalis Eesti esireket Anett Kontaveidi konkurentsist lülitanud austraallanna Ashleigh Barty, kes alistas finaalis Karolina Pliškova.

Numbritega 7:6 (1), 6:3 võidutsenud Bartyl (WTA 11.) kulus maailma edetabelis seitsmendal kohal paikneva Pliškova alistamiseks tund ja 42 minutit.

Matši avasetis võitis Barty esimese geimi, ent kaotas siis kolm järgnevat, jäädes 1:3 kaotusseisu. Austraalia esireket suutis end aga mängu tagasi võidelda ning tasavägine sett kulmineerus kiire lõppmänguga, kus Barty võttis kindla 7:1 võidu.

Teises setis oli Barty juba kindlam. Maailma 11. reket alustas raske geimivõiduga, kuid haaras siis juhtrolli, lubamata Pliškoval seisu viigistada. Kahel korral vastase servi murdnud Barty võttis lõppkokkuvõttes kindla 6:3 võidu.

Barty servis matši jooksul koguni 15 ässa, Pliškova vastas kuuega. Topeltvigu kogunes kummalgi poolel kaks.

Barty võiduga sündis ka uus WTA rekord, sest hooaeg on alanud 14 erineva turniirivõitjaga. 13 võitjaga oli hooaeg alanud 2005. ja 2007. aastal.