Vihm segas Miamis ka teist poolfinaali, finaali jõudis Pliškova ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Karolina Pliškova
Karolina Pliškova Autor/allikas: USA TODAY Sports/Scanpix

Kõrgetasemelisel Miami tenniseturniiril jõudis Eesti esireketi Anett Kontaveidi alistanud Ashleigh Barty kõrval finaali ka tšehhitar Karolina Pliškova (WTA 7.), kes sai mitmete vihmapauside kiuste poolfinaalis jagu endisest maailma esireketist Simona Halepist (WTA 3.).

Pliškova võitis tund ja 14 minutit kestnud matši avaseti 7:5 ja läks teises 5:0 ette, kuid siis olid mängijad sunnitud vihma tõttu pidama pausi. Kuigi Halep võitis pärast mängijate väljakule naasmist teise seti kuuenda geimi, suutis Pliškova võidu sellegipoolest ära vormistada, võites teise seti 6:1. Ka avasetis oli vihma tõttu ligi tunniajane mängupaus.

Pliškova servis matši jooksul viis ässa Halepi ühe vastu. Topeltvigu kogunes tšehhitaril üks, Halepil neli.

Maailma edetabelis tõuseb Pliškova nüüd vähemalt neljandale kohale, kuid turniiri võidu korral võib ta end leida ka tabeli teiselt realt. Halepi kaotus aga tähendab seda, et Naomi Osaka püsib edetabelis esikohal.