Kontaveidi ajalooline turniir lõppes poolfinaalis ({{commentsTotal}})

{{1553752680000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: USA TODAY Sports/Scanpix

Miamis karjääri jooksul esimest korda kõrgeima kategooria ehk Premier Mandatory WTA turniiril poolfinaali jõudnud Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 19.) kaotas seal austraallannale Ashleigh Bartyle (WTA 11.) 3:6, 3:6.

Mängu algus viibis vihma tõttu tund aega. Kui lõpuks alustati, pääses Kontaveit kohe murdega 2:0 juhtima, aga pärast vaid kümneminutilist mängu hakkas taas sadama. Kahetunnilise pausi järel väljakule naastes võitis Barty kerges vihmasajus kaks geimi ja viigistas seisu 2:2-le, kuni mäng uuesti peatati.
Järjekordne paus kestis taas kaks tundi ning sellelt naastes oli austraallanna selgelt paremas hoos.

Barty murdis Kontaveidi servi nii seitsmendas kui üheksandas geimis, eestlanna aitas omalt poolt kaasa kolme topeltveaga. 38 minutit kestnud avasetis võitis austraallanna esimeselt servilt 87 protsenti punktidest Kontaveidi 63 vastu.

Teises setis oli mõlema tennisisti esimese servi õnnestumise protsendiks 43. Kontaveit suutis küll kohe alguses murda, kuid Barty suutis seejärel jätkata sealt, kus esimene sett pooleli jäi. Ka seekord murdis ta eestlanna servi seitsmendas ja üheksandas pallingugeimis ning kulutas kogu matši võitmisele tunni ja 17 minutit.

Vaatamata neljapäevasele kaotusele võib Kontaveit turniiriga rahule jääda - ükski eestlanna pole varem kõrgeima kategooria WTA turniiril nelja parema sekka pääsenud ja ühtlasi tõuseb ta uuel nädalal maailma edetabelis 14. kohale, saades kõrgeima edetabelikoha saavutanud Eesti tennisistiks.

ANETT KONTAVEIT - ASHLEIGH BARTY

Enne mängu:

Veerandfinaalis sai Kontaveit kaks tundi kestnud kohtumises 3:6, 6:2, 7:5 jagu taiwanlanna Su-wei Hsiehist (WTA 27.), tulles otsustavas setis välja 0:4 kaotusseisust. Barty aga alistas vihma tõttu hilisõhtule veninud mängus maailma teise reketi Petra Kvitova 7:6 (6), 3:6, 6:2. Üle kahe ja poole tunni kestnud kohtumine lõppes teisipäeva õhtul Miami aja järgi pisut enne kella üht öösel.

Nii Bartyle kui Kontaveidile on see karjääri esimene Premier Mandatory poolfinaal, Kontaveit on seejuures esimene eestlanna, kes kõrgeima kategooria WTA turniiril nelja parema sekka jõudnud.

23-aastane Kontaveit on aprillis sama vanaks saava Bartyga täiskasvanute seas korra mänginud – 2014. aastal olid nad vastamisi Wimbledoni kvalifikatsiooni otsustavas ringis ja Kontaveit jäi siis peale 6:7 (5), 6:3, 6:4. Sama aasta sügisel lahkus aga Barty läbipõlemise tõttu pooleteiseks aastaks võistluskarussellilt.

Juunioridena mängisid Kontaveit ja Barty kahel korral, siis jäi seis 1:1.

Poolfinaali jõudmisega on Barty kindlustanud tõusu esikümnesse, Kontaveit tõuseb aga vähemalt 14. kohale ja temast saab maailma edetabelis kõrgeima koha saavutanud Eesti tennisist.