Prantsusmaa paar tegi Austraalias karjääri suure slämmi ({{commentsTotal}})

Pierre-Hugues Herbert – Nicolas Mahut
Pierre-Hugues Herbert – Nicolas Mahut Autor/allikas: AAP/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel võidutsesid meeste paarismängus prantslased Pierre-Hugues Herbet – Nicolas Mahut. Ühtlasi tegid nad Austraalias karjääri suure slämmi ehk nad on võidutsenud kõigil neljal slämmiturniiril.

Finaalis alistasid Pierre-Hugues Herbert – Nicolas Mahut tulemusega 6:4, 7:6 (1) Soome – Austraalia duo Henri Kontinen – John Peers. Tund aega ja 40 minutit kestnud kohtumises servis Prantsuse duo kolm ässa vastaste kuue vastu. Lihtvigu tegid Herbert – Mahut kaks ja topeltvigu samuti kaks. Kontinen – Peersi vastavad näitajad olid kuus ja seitse. Prantsusmaa duo on kaheksas paar, kes on karjääri jooksul suure slämmini jõudnud.

Segapaaridest krooniti aasta esimesel suure slämmi turniiril võitjaks Tšehhi – USA duo Barbora Kejcikova – Rajeev Ram, kes alistasid finaalis austraallased Astra Sharma – John-Patrick Smithi tulemusega 7:6 (3), 6:1.

Poiste seas võidutses Austraalias itaallane Lorenzo Musetti, kes võitis finaalis ameeriklast Emilio Navat tulemusega 4:6, 6:2, 7:6 (12). Neidude seas krooniti võitjaks taanlanna Clara Tauson, kes sai finaalis jagu Kanada tennisistist Leylah Annie Fernandezest 6:4, 6:3.