Andrus Ilves: ebaõnnestumise taga on kehv vahetu ettevalmistus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kristjan Ilves tegi Soomes Rukas algust uue MK-sarja hooajaga, kuid kehva soorituse tõttu suusahüppemäel kahevõistlejal murdmaarajale ei läinud. Treener Andrus Ilvese sõnul on kehva tulemuse taga vähene hüpete harjutamine.

"Põhiline oli see, et väga pikk vahe jäi hüpetele, kus ei saanud hüppetreeningut teha. Väga rasked ilmaolud, natukene ise ka vääratas ja nii ta tuli," kommenteeris Andrus Ilves poja Kristjani kesist esitust hüppemäel. "Natukene oli see kahtlus, et kas me suudame olla kohe löögihoos. Kahjuks ta täna nii läks."

"Tegelikult poisid on väga heas funktsionaalses vormis – nii Kristjan kui Andreas. Andreas täna tõestas, et suudab sõita küll. Ta tegi tegelikult enda maailmakarika debüüdi. Ta alustas seal omaealistega koos ja need pudenesid varsti maha ja siis ta rühkis tublilt edasi," jäi Andrus Ilves rahule Andrease esitusega suusarajal.

"Nüüd on vaja natukene rahulikult hüpata – kui me seda saame, siis ma arvan, et hüppajate tase tõuseb märgatavalt ja vähemalt Kristjan on seal esikümnes oma hüpete tasemelt kindlasti. Lihtsalt peab praegu leidma koha, kus harjutada."

"Hetkel on suund võetud Lillehammerisse. Homme lendame sinna ja seal saab kuuldavasti enne võistlust teisipäeval ja kolmapäeval harjutada. Ebaõnnestumise põhisüüks ongi minu väga halvasti valitud vahetu ettevalmistuse laager. Ei osanud kõike ette näha, et siin nii soojaks läheb," tunnistas Ilves.

Kui lihtne oli Kristjani jaoks otsus mitte startida murdmaadistantsil? "Algul mõtlesin, et järgmisi võistlusi silmas pidades ta ikkagi võiks startida, aga ta oli pigem seda meelt, et see ei tee hetkel asja paremaks. Ta tunneb, et ta suusavorm on hetkel piisavalt hea ja ma aktsepteerisin Kristjani otsust."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: