Austraalia lahtiste auhinnafond kasvab 60 miljonini

Tänavustel Austraalia lahtistel võidutses meeste üksikmängus Roger Federer
Tänavustel Austraalia lahtistel võidutses meeste üksikmängus Roger Federer Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Austraalia lahtiste suure slämmi tenniseturniiri auhinnafond kasvab uuel aastal kümne protsendi võrra, kasvades 55 miljonilt Austraalia dollarilt (34 miljonit eurot) 60 miljonini (37 miljonit eurot).

Auhinnafondi suurendamine on osa mitmetest turniiril läbi viidud uuendustest. Näiteks kasutatakse muu hulgas järgmistel Austraalia lahtistel kõikides põhitabeli matšides 25-sekundilist servikella ning naiste üksikmängu kvalifikatsiooniringi alustavate mängijate arv suureneb 96-lt 128-le.

"Meie korraldustiim on mängijate, treenerite ja nende meeskondadega selle aasta vältel palju jutuajamisi pidanud, et saada teada, mis on nende jaoks oluline, mis neile meeldib ja milliseid muutusi nad näha tahaksid," kommenteeris Austraalia lahtiste direktor Craig Tiley.

"Nende diskussioonide põhjal viime ellu mõningad mängijate poolt soovitud muudatused, võttes kõikides matšides muu hulgas kasutusele servikella ja videokohtuniku," lisas Tiley. "Lisaks suurendasime naiste üksikmängu kvalifikatsiooniringi alustavate mängijate arvu 128-ni, mis on sama palju kui meeste üksikmängus. Tegemist oli ajaloolise anomaaliaga."

Tiley sõnul jätkuvad arutelud selle kohta, kas lubada treeneritel matši ajal mängijaid juhendada. Suure slämmi turniiridel pole säärane tegevus lubatud, kuid osadel WTA turniiridel on see jällegi määrustepärane. Austraalia lahtiste direktori sõnul on probleemile tarvis läheneda üheselt. "Oleme katuseorganisatsioonidega – ATP, WTA ja ITF-iga – ning teiste suurte slämmi turniiridega dialoogis, et arutada, mida võtta ette juhendamisega. Leian, et on oluline välja töötada ühene hoiak, et ei fännid ega mängijad ei satuks segadusse."

Järgmised Austraalia lahtised peetakse järgmise aasta 14. jaanuarist 27. jaanuarini.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: