Ostapenko kaotas maailma 317. reketile ({{commentsTotal}})

Kristina Kucova
Kristina Kucova Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Läti esireket Jelena Ostapenko (WTA 18.) kehv vorm sai jätku Hong Kongi tenniseturniiril, kui lätlanna pidi tunnistama maailma 317. reketi, Kristina Kucova paremust.

250 000 dollarilise auhinnafondiga turniiriks kolmanda asetuse saanud Ostapenko läks küll avasetis 3:1 juhtima, kuid lubas seejärel 28-aastasel slovakitaril seisu 4:4-le viigistada. Kucova murdis ka Ostapenko servi ja läks setti 5:4 juhtima, aga viimased kolm geimi kuulusid jällegi lätlannale, kes võitis seti 7:5.

Teist setti alustas Ostapenko geimivõiduga, kuid seejärel lagunes Läti esireketi mäng koost. Kucova võiti viis geimi järjest, murdes seejuures kahel korral Ostapenko servi ning minnes 5:1 ette. Ostapenko suutis küll vähendada kaotusseisu kahele geimipunktile, aga Kucova võitis seti lõppkokkuvõttes 6:3.

Otsustavas setis pani Kucova oma paremuse kindlalt maksma, alistades Ostapenko 32 minutiga. 2:0 eduseisu haaranud slovakitar ei lubanud maailma 18. reketit enam mängu tagasi, murdes kolmel korral Ostapenko servi ja võites seti 6:2.

Kristina Kucova kohtub Hong Kongi turniiri teises ringis bulgaarlanna Viktoria Tomovaga (WTA 162.).