Malõgina teenis Itaalias punktilisa ({{commentsTotal}})

Elena Malõgina
Elena Malõgina Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

18-aastane Elena Malõgina (WTA 982.) jõudis kahe võiduga Itaalias Santa Margherita Di Pula 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril põhitabelisse ja oli lähedal karjääri suurimale võidule.

Põhitabelis oli Malõgina vastamisi 25-aastase itaallanna Stefania Rubiniga (WTA 302.), kes on tänavu võitnud ühe 15 000 ja ühe 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri, vahendab Tennis.ee.

Malõgina alustas mängu hästi ja asus 2:0 juhtima, kuid siis võitis Rubini kuus geimi järjest ja võitis avaseti 6:2. Teises setis õnnestus Malõginal viiendas geimis murda, kuid itaallanna vastas järgmises geimis samaga ja seis oli taas viigis. Uuesti murdis Malõgina Rubini pallingud seitsmendas ja üheksandas geimis ning 6:3 võiduga viis kohtumise otsustavasse setti.

Malõginal õnnestus taas 2:0 ette rebida, aga Rubini võitis kolm geimi järjest ja asus omakorda liidripositsioonile. Kuuendas geimis itaallanna servil Malõgina viigistas, kuid ei suutnud seejärel pikale veninud seitsmendas geimis oma servi hoida. Veelkord sai Rubini murde üheksandas geimis ja võitis kohtumise tulemusega 6:2, 3:6, 6:3.

Kohtumine kestis kaks tundi ja 20 minutit. Malõgina sai kirja ühe serviässa ja tegi kuus topeltviga, Rubinil kogunes topeltvigu kolm. Murdepallidest realiseeris Malõgina 12-st kuus ja Rubini 19-st kaheksa. Kogupunktisummas jäi peale itaallanna 106:90.

Kvalifikatsiooni võiduga teenis Malõgina ühe WTA punkti, põhitabeli avaringi võidu eest oleks preemiaks olnud viis WTA punkti.