33-aastane rumeenlanna võitis karjääri esimese turniiri ({{commentsTotal}})

Mihaela Buzarnescu
Mihaela Buzarnescu Autor/allikas: AFP/Scanpix

Aastaid vigastustega kimpus olnud 33-aastane rumeenlanna Mihaela Buzarnescu jätkas imelist aastat ja teenis karjääri esimese turniirivõidu, triumfeerides San Jose tenniseturniiril.

Pärast edukat juuniorikarjääri segasid Buzarnescut õla- ja põlveprobleemid ja ta pidi mitu aastat võistluskarussellilt eemal olema. Rumeenlanna alustas enda tõusu mullu, kui lõpetas aasta edetabelis 55. kohal. Kohe jaanuaris jõudis ta esimest korda WTA turniiril finaali, kuid pidi Hobartis tunnistama belglanna Elise Mertensi paremust. Mais jäi ta Prahas alla Petra Kvitovale, kuid kolmandas finaalis võttis Buzarnescu ülikindla võidu – San Joses alistas ta esimest korda WTA turniiri finaalis mänginud kreeklanna Maria Sakkari 6:1, 6:0.

Tänu turniirivõidule tõusis Buzarnescu maailma edetabelis neli kohta ja paikneb nüüd karjääri parimal, 20. positsioonil. Sakkari tegi 18-kohalise tõusu ja on nüüd maailma 31. reket.

Washingtonis triumfeeris kahekordne suure slämmi võitja, venelanna Svetlana Kuznetsova, kes päästis neli matšpalli ja alistas seitsmendana asetatud horvaatlanna Donna Vekici lõpuks 4:6, 7:6 (7), 6:2.

Kuznetsova pole Washingtoni turniiril kunagi kaotanud, olles seal võitnud 11 kohtumist. Viimati oli ta seal edukas 2014. aastal, kui alistas finaalis Kurumi Nara.

Endine maailma teine reket Kuznetsova oli vigastuste tõttu edetabelis langenud 128. kohale ja temast sai madalaima edetabelikohaga võitja Washingtonis. Tänu karjääri 18. turniirivõidule kerkis ta aga värskes tabelis koguni 41 kohta ja asub nüüd 87. real. Vekic tõusis 44. kohalt 37. positsioonile.