Esimese asetusega Halep langes Wimbledonis konkurentsist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Simona Halep.
Simona Halep. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Maailma esireket Simona Halep kaotas Wimbledoni tenniseturniiri kolmandas ringis Taiwani tennisistile Su-Wei Hsiehile (WTA 48.) 6:3, 4:6, 5:7.

32-aastasel Hsiehil kulus tänavu Prantsusmaa lahtistel enda esimese suure slämmi turniiri võitnud Halepi alistamiseks kaks tundi ja 21 minutit. Avaseti võitis maailma esireket Halep kindlalt – rumeenlanna murdis neljal korral Taiwani tennisisti servi ning loovutas vastasele vaid kolm geimi, võidutsedes numbritega 6:3.

Halep jäi hätta tasavägiselt alanud teises setis, kus Hsieh haaras 3:1 eduseisu. Esimese asetusega Halep suutis küll seejärel kolm geimi järjest võita, aga viimases kolmes geimis võidutses jällegi Hsieh – tasuks 6:4 setivõit.

Otsustav kolmas sett kujunes matši kõige pikemaks, kui tund ja kaks minutit kestnud vastasseisus haaras Halep 4:1 ja 5:2 eduseisu, kuid kaotas seejärel koguni viis geimi järjest. Hsieh murdis seti lõpus kahel korral rumeenlanna servi ning võttis 7:5 setivõidu.

Esmakordselt Wimbledonis neljandasse ringi jõudnud Hsieh läheb järgmises ringis vastamisi slovakitar Dominika Cibulkovaga (WTA 33.), kes alistas kolmandas ringis 15. asetusega Elise Mertensi 6:2, 6:2.