Kontaveidi alistanud sakslanna võidutses Mallorca turniiril ({{commentsTotal}})

Tatjana Maria Mallorca turniiri trofeega.
Tatjana Maria Mallorca turniiri trofeega. Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Mallorca WTA turniiri avaringis Eesti esireket Anett Kontaveidi (WTA 24.) alistanud sakslanna Tatjana Maria (WTA 48.) võitis finaalis Läti tennisisti Anastasija Sevastovat (WTA 21.)

Tund ja 36 minutit kestnud matš algas tasavägiselt, kui esimeses setis võitis kord geimi Maria, kord Sevastova. 30-aastane sakslanna ei jäänud aga kordagi kaotusseisu ning pärast 5:4 juhtima asumist murdis Kontaveidi alistanud Maria lätlanna servi ning võitis seti 6:4.

Teises setis jäi maailma edetabeli 48. reket Maria nelja geimi järel koguni 0:4 kaotusseisu, lubades Sevastoval murda kahel korral servi. Sakslanna suutis seejärel vastata aga ise kahe servimurdega ning võitis viis geimi järjest, asudes 5:4 juhtima. Läti tennisist suutis veel korra seisu viigistada, kuid viimased kaks geimi kuulusid jällegi sakslannale – tasuks 6:4, 7:5 matšivõit.

Mallorca muruturniiri võidu puhul on tegemist Tatjana Maria esimese WTA tiitliga.