Eduseisu käest andnud Kontaveit langes Mallorcal konkurentsist ({{commentsTotal}})

{{1529321760000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) oli Mallorcal alanud WTA tenniseturniiri avaringis kahe geimi kaugusel võidust, kuid siis tema mäng lagunes ja Kontaveiti pidi vastu võtma kaotuse.

Kontaveit kaotas tund ja 49 minutit kestnud kohtumises 6:3, 4:6, 3:6 maailma edetabelis 79. real paiknevale sakslannale Tatjana Mariale.

Avasetis murdis Kontaveit kahel korral sakslanna servi, Marial aga tema pallingul ühtegi murdevõimalust ei olnud. Ka teises setis pääses Kontaveit murdega 4:2 juhtima, kuid kaotas siis neli geimi järjest ja ühtlasi seti 4:6. Lõpuks võitis Maria seitse geimi järjest, kuna otsustavas setis asus ta 3:0 juhtima, kuni lõpuks õnnestus Kontaveidil tema hoog peatada ja üks servimurre tagasi saada. Kontaveidil oli seisul 3:4 ka murdepall, et seis viigistada, aga tal ei õnnestunud seda ära kasutada ja ta kaotas seti 3:6 ning ühtlasi ka kogu mängu.

Kontaveit servis mängu jooksul neli ässa ja tegi kaks topeltviga, Maria vastavad näitajad olid viis ja seitse. Kontaveit realiseeris 12 murdevõimalusest vaid neli, samas kui Maria võitis üheksast murdepallist viis. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 90 ja Maria 93.