Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarmo Tiisler ja Urmas Vaino "Terevisioonis": MM-i eelne värin on sees

Neljapäeval saavad alguse pea kuu aega kestvad jalgpalli maailmameistrivõistlused. Suurvõistlusest käisid "Terevisioonis" kõnelemas MM-i mänge kommenteeriv Tarmo Tiisler ning mängupäevasid analüüsiv Urmas Vaino.

"Minul on küll värin sees. Mul on väiksem värin sees juba mitu kuud, suurem värin paar nädalat ja selline tõsine värin viimane ööpäev. Öö ei olnud väga unerohke," tunnistas MM-i avamängu Venemaa ja Saudi Araabia vahel kommenteeriv Tarmo Tiisler.

"Ja võib-olla selle sama värina pärast otsustasin ka mina meeskonnaga liituda, kui see ettepanek tehti. Ma arvan, et selline spordivärin on sellise moodsa ajastu üks selliseid kõige ühendavamaid värinaid üldse ning teha selliste legendaarsete kolleegidega koostööd – see on puhas lust," lisas mängupäevade kokkuvõtvat saadet juhtiv Urmas vaino.

Kuidas jalgpallikommentaator mänguks ette valmistub? "Peas mul väga palju pole ja sinna jääb seda aina vähemaks. Kuna ma olen ikkagi Erik Lillo raadiokoolist tulnud, siis mul on kaustik ja seda ilmselt elu lõpuni. Seal on mul mingeid oma salakeeles kirjutatud asju ja sinna ma teen ka täiendusi. Ettevalmistuste põhiliseks osaks on minu jaoks lükata peast välja kõik muu risu, et sinna jääks sellele perioodil ainult jalgpall," rääkis Tiisler.

"Ma ei keskendu mingitele kindlatele faktidele, vaid ma püüan seal olla sellises seisundis, et kui on mingi oluline koht, et siis mul kuskil kukla tagant tuleks välja mõni sellesse hetke sobiv fakt või lugu. Pole ka mõtet pritsida eetrit täis, kes mitu väravat lõi aastal 2014. See info õige doseerimine on minu eriala juures kindlasti üks võtmekohti."

"Alguses oli formaadis mõeldud, et toimetus teeb ennustuse, aga siis pandi Vaino tanki ja kolleegid arvasid, et palju naljakam oleks, kui me kopeerime seda sama olukorda kus ennustab kas pime kass, kaheksajalg, lihtsalt ahv või meie puhul Vaino. Mulle see roll sobis, sest seista ainult enda eest võtab pinged maha," selgitas Vaino kokkuvõtva saate tagamaid. "Ma saan aru sellest vahest ka, et kui Tarmo räägib siin sellest mänguhetkest, siis minu ja võib-olla ka selle kokkuvõtva saate jaoks on tähtsam see, et kuida see tuli. Jalgpalli ei ole ilma inimesteta ja siis ongi aeg sellest rääkida."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: