Raismal tuli ITF-i turniiri finaalis vastu võtta kaotus ({{commentsTotal}})

Kenneth Raisma
Kenneth Raisma Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Ungaris peetud 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril tuli Kenneth Raismal (ATP 860.) finaalis tunnistada kodupinnal mänginud Mate Valkuszi (ATP 614.) paremust.

20-aastane Raisma jäi esimeses setis ungarlasele alla numbritega 2:6, kaotades esimesed viis geimi. Eestlane tegi 38 minutit kestnud esimeses setis kaks topeltviga. Raisma oli hädas esimese serviga – selle õnnestumise protsent oli Eesti esindajal vaid 24, samas kui Valkuszi vastav näitaja oli 54.

Teises setis Raisma näitajad küll paranesid, kuid 29 minutit kestnud setis osutus sellgipoolest paremaks ungarlane. Taaskord jäi Raisma esimeste geimide järel kaotusseisu, kui Valkusz läks 3:0 juhtima. Neljanda geimi eestlane küll võitis, kuid lõppkokkuvõttes tuli Raismal ka otsustavas setis tunnistada ungarlase paremust, kui viimane võitis seti 6:1.

Maailma edetabelis ootab Raismat ees korralik tõus – järgmise nädala tabelis lisanduvad eelmise nädala Ungari turniiri veerandfinaali eest teenitud kaks punkti ja ennustatava tabeli järgi tõuseb ta 837. reale, praeguse Ungari turniiri punktid lisanduvad ülejärgmisel nädalal. Finaali jõudmise eest saab eestlane 10 punkti, seega tõus uue saja sekka on tagatud. Raisma karjääri senine parim edetabelikoht on 676., seal paiknes ta aasta tagasi.