Kontaveit kaotas Lugano turniiri avaringis ({{commentsTotal}})

{{1523525340000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 28.) kaotas Lugano WTA turniiri avaringis valgevenelannale Vera Lapkole (WTA 130.) 6:3, 4:6, 3:6. Kehva ilma tõttu viidi mäng savilt katuse alla kõvakattega väljakule.

Esimese seti kuue esimese geimi jooksul suutsid mõlemad oma servi hoida, aga seejärel murdis seti jooksul neli ässa löönud Kontaveit kahel korral vastase pallingu ja võitis seti 6:3. Seejuures oli Lapkol kasutada vaid kaks murdepalli Kontaveidi esimeses servigeimis.

Teises setis kaotas Kontaveit oma kolmandas ja neljandas servigeimis pallingu ja jäi kahe murdega taha 2:5. Seejärel suutis ta küll kaks geimi järjest võita, aga kümnendas geimis seisult 30:30 võttis Lapko kaks punkti järjest ja seti 6:4.

Kolmandas setis asus Kontaveit 3:1 juhtima, aga kaotas siis kolm geimi järjest. Seisul 3:4 juhtis ta vastase pallingeimi 40:0, kuid ei suutnud murdepalle vormistada ja kaotas viis punkti järjest. Järgmises setis ei õnnestunud tal ka oma pallingut hoida ja kaotus tuli numbritega 3:6.

Selle turniiriga läheb Kontaveidil kõvasti kaduma ka edetabelipunkte, sest eelmisel aastal jõudis ta samal Samsung Openil finaali.