Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Autospordi Liidu president: Rally Estonia võib peagi kuuluda MM-kalendrisse

Möödunud nädalal külastas Eestit Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) president Jean Todt, kes on autospordiga seotud olnud enam kui 50 aastat. Üks tema kunagisi konkurente on ka Eesti Autospordi Liidu praegune president Ari Vatanen.

Todt ja Vatanen on olnud nii konkurendid kui teinud koostööd ralliradadel, kuid üheksa aastat tagasi kandideerisid mõlemad FIA presidendi kohale, kus rohkem toetajaid leidis endale ka vormel-1 sarja maailmas endale nime teinud Todt.

"Meid seovad mälestused mitmest aastakümnest. Oleme olnud konkurendid, kuulunud ühte meeskonda ja nüüd oleme sõbrad, mis on kõige olulisem," kommenteeris Todt.

"Me oleme koos näinud kõike, võitnud kõike, kaotanud kõike, oleme käinud matustel, näinud kuningaid ja printse. Oluline on, et oleme kokku sulanud ning kohal siin Eestis, tunnustamaks teie autospordi pärandit," lisas Vatanen.

Tänasel päeval on mõlemad mehed kerkinud autoliitude presidentideks. "Presidendiks olemine polegi kõige tähstam. Oluline on, et püsiks kirg ning et suudaksime toetada neid, kes oma ala samuti kirega teevad. Me edendame mootorisporti ja üritame muuta tänavaliiklust ohutumaks üle kogu maailma," sõnas Todt.

Kolleegi öelduga nõustus ka Vatanen. "Nagu igal spordialal on ka autospordi puhul oluline kirg. Olulised on unistused. Iga inimene usub midagi ja tahab oma unelmad täita. See ongi mootorisport. Olen uhke, et saan olla Eesti Autospordi Liidu president ja julgustada inimesi oma unistusi täitma. Jean [Todt] teeb seda globaalsel tasemel."

Vataneni sõnul on Eesti motosport eeskujuks teistele ning soomlase sõnul on siinsel rallil suur tulevik. "Mineviku asemel peaksime suunama pilgu tulevikku. Urmo Aava ja tema kaaslased korraldavad Eestis tulevikurallit ja näitavad, kuhu suunda rallisport peaks liikuma. Laiemas plaanis ongi Eesti tuntud kui labor, kus katsetatakse tulevikuplaane. See ongi põhjus, miks Eesti on olnud edukas ja on ka tulevikus. Mõne aasta pärast võib Rally Estonia vabalt kuuluda MM-kalendrisse."

Todt on FIA presidendina võtnud eesmärgiks liiklusõnnetuste vähendamise nullini. "Peame minema samm-sammult. ÜRO eesmärk aastatel 2011–2020 vähendada liikluses kannatanute arvu poole võrra. Mõnedes riikides, nagu näiteks Eestis, on sellega hakkama saadud. Kuidas saakski Eestit võrrelda Hiina, India või Indoneesiaga? Just arenguriikides on liikluses hukkunute ja kannatanute numbrid läinud ülespoole. Meid ootab ees suur võitlus."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: