Klavan: asjaolusid arvestades oli seis normaalne ({{commentsTotal}})

Eesti jalgpallikoondis pidi MM-võistluste valikmängus tunnistama eile õhtul koduväljakul alagrupi liidri Belgia 2:0 paremust. Terve teise poolaja tuli Eesti mängida arvulises vähemuses.

Enam kui kümne tuhande pealtvaataja ees peetud MM-võistluste valikmängus A. Le Coq Arenal andis nimekas Belgia koondis rünnakul etenduse, aga Eestigi sai paremini hakkama kui suures kaotusmängus samale vastasele mullu novembris. Belgia läks juhtima 31. minutil, kui Mihkel Aksalu ei saanud Eesti väravas kätte Kevin De Bruyne tsenderdust ja Dries Mertens lõi 1:0. Tagatipuks teenis Artjom Dmitrijev poolaja lõpus punase kaardi vea eest Marouane Fellainile.

"Arvestades seda, et jäime vähemusse ja võtsime lõpus riske, oli tulemus normaalne," ütles Eesti koondise kapten Ragnar Klavan ETV spordisaatele.

Teisel poolajal jäi Eesti kohe väga tugeva Belgia surve alla, aga ehkki külalised valdasid palli lõpuks 75 protsenti mänguajast ja sooritasid värava suunas 29 pealelööki Eesti kahe vastu, ei õnnestunud külalistel Eesti kaitseliini kaua üle mängida. Belgia vormistas 2:0 võidu alles 86. minutil, kui Kevin De Bruyne söödu realiseeris väravaks Nacer Chadli. Hetk hiljem oli Eestil mängu parim võimalus, kui Konstantin Vassiljevi kauglöök maandus Belgia värava põiklatis.

"Eesti tegutses väga distsiplineeritult ja organiseeritult," sõnas Belgia koondise kapten Vincent Kompany. "Meil oli väga raske leida vaba ruumi ja luua rohkem väravavõimalusi. Lõpuks tegid mõlemad Eesti keskkaitsjad ja väravavaht suurepärase mängu."

Kuuest mängust viis võitnud Belgia jätkab alagrupi liidrina, järgnevad eile omavahel väravateta viigi teinud Kreeka ja Bosnia-Hertsegoviina. Eestit edestab ka Küpros, kes oli võõrsil 2:1 üle Gibraltarist.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch