Eesti kaotas MM-valikmängus Belgiale 0:2 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1497028680000 | amCalendar}}

Eesti jalgpallikoondis kaotas kodusel A. Le Coq Arenal enam kui 10 000 pealtvaataja ees MM-valikmängus Belgiale 0:2. Külaliste tabamused kirjutati Dries Mertensi ja Nacer Chadli nimele.

31. minutil asus Belgia 1:0 juhtima! Paremalt äärelt andis tsenderduse Kevin De Bruyne. Eesti väravavaht Mihkel Aksalu jõudis jaole, aga pall põrkus tema käte vahelt läbi ja Dries Mertens karistas eksimuse ära.

Viis minutit enne poolajavilet pääses Romelu Lukaku läbi, aga Mihkel Aksalu suutis löögi jalgadega tõrjuda.

Eesti koondise jaoks muutus seis tunduvalt halvemaks aga mõni minut hiljem, kui Artjom Dmitrijev tegi jõhkra vea Marouane Fellainile ja sai kohtunikult otse punase kaardi.

69. minutil oli Belgia lähedal 2:0 väravale, aga De Bruyne'i löök raksatas vastu posti. Eelnevatel minutitel olid Eesti koondise päästnud mitmel korral Aksalu tõrjed.

86. minutil andis De Bruyne täpse söödu Eesti karistusalasse sööstnud Nacer Chadlile, kes toimetas palli terava löögiga väravasse - 2:0 külalistele.

Mõni hetk hiljem oli Eestil mängu parim võimalus, kui Konstantin Vassiljevil tekkis ruumi ja tema tugev kauglöök raksatas Belgia värava ristnurga lähedal vastu latti!

Eesti: Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Nikita Baranov, Ragnar Klavan, Artur Pikk, Karol Mets, Artjom Dmitrijev, Mattias Käit (85. Henri Anier), Sergei Zenjov (80. Henrik Ojamaa), Siim Luts (75. Ken Kallaste), Konstantin Vassiljev.

Belgia algkoosseis: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Jan Vertonghen, Marouane Fellaini, Axel Witsel, Nacer Chadli, Dries Mertens (81. Michy Batshuayi), Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco, Romelu Lukaku.

Söödutäpsus (%) 63 - 90

Teistes H-grupi mängudes tegid Bosnia & Hertsegoviina ja Kreeka 0:0 viigi ning Küpros sai võõrsil 2:1 jagu Gibraltarist.

Kuue vooru järel on Belgial 16, Kreekal 12, Bosnia & Hertsegoviinal 11, Küprosel 7, Eestil 4 ja Gibraltaril 0 punkti.