Vassiljevi endise tiimikaaslase väravad aitasid Leedu aasta esimese võiduni

Fiodor Cernych (keskel) tähistamas oma teist ja Leedu kolmandat väravat
Fiodor Cernych (keskel) tähistamas oma teist ja Leedu kolmandat väravat Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Leedu jalgpallikoondis pääses sel aastal esimest korda kaotusest, kui laupäevases MM-valikmängus alistati koduväljakul 3:1 Bulgaaria.

Esimene kindel võimalus mängu juhtima minna avanes Bulgaarial, kuid kogenud ründaja Dimitar Iliev ei suutnud 14. minutil realiseerida penaltit. Neli minutit hiljem viis hoopis kodumeeskonna ette Justas Lasickase värav.

Kiril Despodov tõi 64. minutil tabloole viigiseisu, aga aastatel 2015-17 koos Konstantin Vassiljeviga Bialystoki Jagiellonias mänginud Fiodor Cernychi väravad 82. ja 84. minutil tõid Leedule siiski hädavajalikud kolm punkti.

Nõnda lõpetas Leedu oma äärmiselt nukra seeria: enne laupäeva oli koondis kaotanud kõik üheksa tänavu toimunud kohtumist väravate vahega 2:25. Leedu pääses viimati kaotusest 2020. aasta novembris, kui Rahvuste liiga raames alistati võõrsil Kasahstan 2:1.

Leedu kuulub valiksarjas C-alagruppi, mida juhib kuuest mängust 14 punkti teeninud Itaalia. Šveitsil ja Põhja-Iirimaal on neljast mängust vastavalt kaheksa ja viis punkti, viis silma on ka kuus kohtumist pidanud Bulgaarial.