Wales alistas Valgevene, Bale lõi kübaratriki

Gareth Bale.
Gareth Bale. Autor/allikas: SCANPIX/Sportimage/PA Images

2022. aasta maailmameistrivõistluste valiksarjas alistas Eestiga samasse alagruppi kuuluv Wales Valgevene skooriga 3:2. Walesi kapten Gareth Bale lõi kõik kolm Walesi väravat.

Venemaal, Kaasanis peetud kohtumist alustas Wales tugevalt ja esimene värav löödi juba kohtumise viiendal minutil, kui penalti realiseeris Walesi koondise kapten Gareth Bale.

Kahekümne üheksandal minutil viigistas seisu Valgevene ründaja Vitali Lisakovitš, kes samuti realiseeris penalti. Kõigest minut hiljem läks Valgevene kohtumist juhtima, kui jala sai valgeks Pavel Sedko. Avapoolaeg lõppes 2:1 Valgevene kasuks.

Teisel poolajal realiseeris kuuekümne üheksandal minutil kohtumise kolmanda penalti taaskord Gareth Bale. Võidu vormistas Wales teise poolaja lisaajal veelkord Bale, kelle jaoks oli tegemist rahvuskoondises karjääri teise kübaratrikiga.

Kolm kohtumist pidanud Wales hoiab kuue punktiga E-alagrupis kolmandat kohta, Valgevene on mänginud neli kohtumist ja hoiab kolme punktiga neljandat kohta.

Walesi järgmine kohtumine on kaheksandal septembril kui Walesis, Cardiffys võõrustatakse Eesti koondist.