100 päeva olümpiamängudeni: Eesti plaanib Tokyosse lähetada üle 40 sportlase

Tokyo olümpiamängude maskott Miraitowa
Tokyo olümpiamängude maskott Miraitowa Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Täpselt saja päeva pärast, 23. juulil algavad Tokyos kogu maailma sportlaste oodatuim sündmus – koroonapandeemiast tingituna aasta võrra edasi lükatud Tokyo 2020 suveolümpiamängud. Eesti Olümpiakomitee loodab Jaapanisse lähetada üle 40 sportlase.

EOK spordidirektori Martti Raju sõnul on praeguse seisuga Eestil kindlaid olümpiakohti 17 ning praeguseks ollakse esindatud kuuel spordialal. "Paljudel aladel toimuvad veel olümpiakvalifikatsioonid ning paljud kohad on veel selgumisel. Prognoosi järgi võiks Eestit Tokyo olümpiamängudel esindada üle 40 sportlase, suveolümpiamängudel on see olnud üsna tavapärane sportlaste arv. Koondise lõpliku koosseisu peab EOK kinnitama hiljemalt 6. juuliks," sõnas Raju.

Tokyo olümpiamängude korralduskomitee loodab, et Tokyos peetavad mängud aitavad pandeemiast räsitud maailmal taasühineda ning rõõmu tunda. Siiski on mängude läbiviimiseks pidanud korraldajad tegema palju muudatusi, et kaitsta nii delegatsioonide kui mängude läbiviijate tervist. Näiteks ei lasta Tokyosse rahvusvahelisi pealtvaatajaid, olümpiaküladesse ehitatakse nakatumise tõrjekeskused, samuti plaanitakse sportlaseid regulaarselt testida. 

Ühtlasi on 23. juulist 8. augustini peetavate Tokyo olümpiamängude läbiv teema keskkonnasäästlikkus. Esimest korda valmistatakse Tokyo olümpiamedalid kasutatud mobiiltelefonide metallosadest ning rahva poolt annetatud teiste elektroonikatoodete pisiosadest. Medalite disain väljendab au ja kuulsuse saavutamist ning selle juurde kuuluvast sportlaste igapäevast tööd. Medalitseremoonia pjedestaalid on valmistatud taaskasutatavast plastikust. Kooskõlas Jaapani süsinikdioksiidi vähendamise eesmärkidega pakub ülemaailmne olümpiapartner Toyota olümpiapargile laia valikut heitgaasivabasid sõidukeid, sealhulgas kütuseelemendiga vesinikusõidukeid.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: