Käsipalliliidu taotlus jäeti rahuldamata, Bundesligas tuleb sunnitud paus

Käsipalli EM-valikmäng mullu juunis Eesti ja Hollandi vahel
Käsipalli EM-valikmäng mullu juunis Eesti ja Hollandi vahel Autor/allikas: Ken Mürk / ERR

Käsipalliliit saatis Eesti Vabariigi valitsusele taotluse eritingimuste kehtestamiseks Saksamaa koondisele, kes seoses Euroopa meistrivõistluste valikkohtumisega Eestisse mängima tulevad. Kultuuriminister Tõnis Lukas taotlust ei rahuldanud.

Saksamaa rahvuskoondis kohtub Eestiga Tallinnas Kalevi Spordihallis 8. novembril kell 16.15. Nende soov oli lennata tšarterlennuga kohale samal päeval, et vältida koduse Bundesliga pausile panemist kaheks nädalaks. Nimelt peab kogu Saksamaa käsipallikoondis jääma koju naastes 14 päevaks karantiini, kui nad viibivad Eestis vähemalt ühe ööpäeva.

Saksamaa kuulub nende riikide hulka, millest Eestisse reisimise korral tuleb kõikidel inimestel teha vähemalt üks koroonaviiruse test, mille tulemus peab olema negatiivne. Tehtava testi tulemuse saamine võtab aega kuni 24 tundi, mis tähendab, et Saksamaa koondis peab Eestisse reisima vähemalt ühe päeva varem.

Kuigi Saksamaa käsipallikoondis kinnitas, et garanteerib kõikidele oma delegatsiooni liikmetele tšarterlennuga tulles vähemalt kolm negatiivset koroonaviiruse testi, mis on eelnevalt Saksamaal tehtud, siis kultuuriminister Lukas ei teinud neile siiski erandit.

 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: