Lightning murdis Stanley karikafinaali, Islandersi pikk ootus sai jätku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tampa Bay Lightning
Tampa Bay Lightning Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Jäähoki Stanley karikavõistlustel selgus tänavune teine finalist, kui Tampa Bay Lightning alistas läinud öösel peetud kohtumises lisaajal New York Islandersi 2:1.

Kohtumine algas kahe kiire väravaga, kui avakolmandiku viiendal minutil avas skoori Devon Toews (Islanders). New Yorgi meeskonna eduseis kestis vaid kaks minutit, sest siis viigistas Victor Hedman (Lightning) seisu 1:1-le. Et järgneval kahel kolmandikul väravaid ei visatud, selgitati võitja lisaajal, kus Tampa Bay võiduvärava skooris Anthony Cirelli.

Mängudega 4:2 idakonverentsi meistriks kroonitud Tampa Bay läheb Stanley karikafinaalis vastamisi Dallas Starsiga, kes oli läänekonverentsi finaalis 4:1 parem Vegas Golden Knightsist. Lightningu jaoks on tegemist meeskonna esimese Stanley karikafinaaliga pärast viieaastast pausi, NHL-i meistriks on tuldud ühel korral, seda 2004. aastal.

New York Islandersi jaoks sai tänase kaotusega jätku 36-aastane ootus Stanley karikafinaalist. Meeskond on võitnud Stanley karika küll neljal korral, kuid finaalis mängiti viimati 1984. aastal.