Eesti rallisõitjad tutvustasid Rally Estonia eesmärke

{{1598337120000 | amCalendar}}
Hyundai mullusel Rally Estonial
Hyundai mullusel Rally Estonial Autor/allikas: Jaanus Ree

Eesti rallisõitjad tutvustasid FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi Rally Estonia pressikonverentsil algava võistluse eesmärke. Lisaks avati MOMU Mootorispordi Muuseumi erinäitus "Eesti mootorisport 1921-2021" ja allkirjastati koostöölepingud Rally Estonia suurtoetajatega.

ERM-i direktor Alar Karis: "ERM-is on kujunemas traditsioon, et püüame üllatada iseennast ja Eesti rahvast. Kui eelmine aasta oli siin Metallica kontsert, siis see aasta on Rally Estonia. Me pakume kõigile võrdseid tingimusi, aga salamisi loodame ikka, et Ott Tänak võidab. Soovin jõudu kõikidele tegijatele ja toredat rallinädalat Eestimaa teedel."

Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava: "Ma arvan, et me oleme kümne aasta jooksul suutnud täita samm-sammult kõiki lootusi, mis meile on pandud. Me soovime, et kui Rally Estonia on edukalt lõppenud, siis on võistlusele kaasa elanud online'i vahendusel üle poole miljardi inimese. Loodame, et emotsioon on positiivne. Negatiivne levib ise, positiivsele tuleb kaasa aidata. Mina ja meie tiim usume, et Eesti on väga hea koht, kus MM-võistlust teha. Meie tugevus on see, et me tahame teistest rohkem. Ma soovin, et see olekski kümnenda Rally Estonia märksõna."

Eesti sportlaste kommentaarid:

Gregor Jeets (R2 masinaga): "Siin Baltikumis on kogu aeg olnud R2 tase kõva, aga sel aastal on kõik kohal. Võistlus saab olema väga huvitav ja see on kõigi jaoks väga hea võimalus end oma kodus, kus on tuttavad teed, proovile panna. Miks mitte ka end kellelegi tõestada. Minu jaoks on see aasta vaatamata viirusele hästi läinud. Olen saanud mitmel võistlusel osaleda ja ülejäänud aja olen saanud tegeleda füüsilise ettevalmistusega ning rohkem asju läbi mõelda."

Raul Jeets: "Vastab tõele, et olen kõikidel Rally Estonia võistlustel osalenud. Oleme siin alati võtnud end kokku ja proovinud esineda hästi. See on põnev kogemus. Uus formaat MM-ralli Rally Estoniaga koostöös teeb võistluse teistsuguseks. Siin on ka EM-etapp olnud ning Lõuna-Eesti rallilt oli juba näha, kuidas tippude osalus muudab kõike. Koduseinad toetavad ja see teeb enesetunde lihtsamaks, aga ma usun, et see võistlus tuleb kõigi jaoks selline, mida varem pole keegi kogenud. Me läheme kindlasti tulemust tegema."

Egon Kaur: "2017. aastal alustasime prototüüp autoga - kas on kahju, et ei saa sellega osaleda? Tänu Lõuna-Eesti rallile saime selle eesmärgi siiski täidetud.
Tahan end siin eelkõige tippudega võrrelda. Lõuna-Eesti rallil oli kohal ka Rootsi MM-etapi võitnud mees ja temaga oli mul end võimalik seal võrrelda. Ma ei jäänud temast palju maha. Me võrdleme end siiski kõige teravama tipuga."

Roland Poom: "Eesmärk oli startida siin Hyundaiga, aga erinevatel põhjustel see variant jäi ära. Lõpuks see oleks võinud siiski toimuda, aga see selleks. Ford Fiesta masin võiks olla parem kui eelmisel aastal. Viimasel kolmel rallil on mul olnud igal korral uus auto ehk neid kogemusi on viimasel ajal juba liiga palju. Keegi ei lähe võistlusele kaotama. Kogu see rivi läheb võitma, aga kõik ei jõua esikoha peale. Ma loodan, et mina jõuan.

Georg Linnamäe: "Me jäime Lõuna-Eesti ralli tulemusega rahule, ent oleme edasi liikunud ja ei taha liiga kaua endale õlale patsutada. Meil oli pikemat aega plaan teha vahetus R2 masinalt R5-le ja talvel tegime väiksema sõidu."

Rainer Aus: "Tuleme siia tegema, mis eelmisel aastal pooleli jäi. Vahepeal võitnud ei ole ja kui WRC ralli koju kätte tuuakse, siis hakkas mõte vaikselt liikuma, et tuleb ikka proovima minna. Seltskond on siin korralik koos. Viimati olime kruusateel ralliautos 60 nädalat tagasi. Väike ärevus on juba sees. Mida lähemale võistlus jõuab, seda põnevamaks läheb. Kogu see seltskond väga hingamisruumi ei jäta ja kerge olema ei saa, aga eelmisel aastal sai tugev tulemus tehtud ning mingi kogemus on olemas, kuidas see auto võiks sõita ja toimetada."

Robert Virves (JWRC klass): "Võistluse ajal on veri kusagil mujal kui peas. Muidugi tahaks võidu peale sõita, aga tuleb ka realist olla. Lolliks ka ei lähe.

Ken Torn (JWRC): Vahepeal on natuke raskemaid aegu olnud - kurvid olid liiga kitsad või valele poole, aga väike paus tuli mulle kasuks ja mingil määral andis uue motivatsiooni. Endal on praegu natuke teistsugune lähenemine sõitudele.
Võidukohustus kõlab päris uhkelt, aga kahjuks see nii lihtne pole. Mis seal salata, anname oma parima ja kui me teeme oma asja hästi, siis miks mitte. Ma ei alahinda ühtegi konkurenti."

Karl Kruuda: "Kui võistlustuled kustuvad, siis ühtegi kingitust ei tehta, aga ma arvan, et kogu rivi on piisavalt tugev, et kõikidele väljastpoolt tulevatele sõitjatele koht kätte näidata."

Gustav Kruuda: "Ma ei võta Karli kui konkurenti, vaid loodame kahekesi nende teiste meeste vastu saada."

Priit Koik: "See etapp on nagu olümpiamängud kui võrrelda rallimaailma spordiga üldiselt. See on kõige suurem võistlus, kuhu saab end registreerida. Sellises seltskonnas kaasa sõita on väga vinge."

Kapsar Kasari (R2 masinaga): "Üks meie suurimaid unistusi on täitumas - saame kodus WRC etappi sõita ja võrrelda end tippudega. See on lapsest saati olnud suur unistus ja lõpuks on see täitumas."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: